Spektakle Polskiego Teatru Tańca w MP2

3 spektakle na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W najbliższy weekend zespół Polskiego Teatru Tańca zaprezentuje na Międzynarodowych Targach Poznańskich 3 spektakle solistów zespołu, które miały swoją premierę w tym sezonie. W piątek o godz. 21.00 zostaną pokazane przedstawienia „Need Me” oraz „Volta” w choreografii Andrzeja Adamczaka, a w sobotę na scenie MP2 będziemy mogli obejrzeć spektakl „Architektura światła” autorstwa Pauliny Wycichowskiej.

Przedstawienie „Volta" jest efektem współpracy solisty PTT z wokalistą popularnego poznańskiego zespołu The Ploy – Iwo Borkowiczem. Dzięki nowoczesnej, stworzonej specjalnie na potrzeby przedstawienia muzyce, „Volta" jest spektaklem trafiającym w szczególny sposób do młodych widzów. W przedstawieniu „Need Me", będącym duetem Andrzeja Adamczaka z Katarzyną Rzetelską, twórca stawia przed widzami pytanie o znaczenie ludzkiego Ego.

Owocem kolejnej współpracy muzyka z choreografem jest „Architektura światła", autorstwa Pauliny Wycichowskiej, do niezwykłej muzyki PRASQALA. Artysta ten uczestniczył w kursach kompozytorskich m.in. u Briana Ferneyhough, Ivana Fedelego, Petera Eötvösa i wielokrotnie u Karlheinza Stockhausena. Jako kompozytor operowy, jest stypendystą Deutsche Bank-Stifung.

W przedstawieniu „Architektura światła" wystąpią również studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu. Spektakl ten jest wspólną, ale zarazem indywidualną refleksją jego twórców nad światem mistyki i rytuału. Przedstawienie powstało z inspiracji wybranymi ideami, które wydają się tożsame w różnych religiach, a także odniesieniami do holistycznego myślenia o człowieku i świecie.
Przedstawienia „Volta" i „Architektura światła" powstały dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez PTT z Instytutu Muzyki i Tańca.
Bilety na przedstawienia można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/.

Cena biletów: 15/30 zł
Plan wieczoru:

16 maja 2014, godz. 21.00
MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich, ul. Głogowska 14

„Need Me"
choreografia: Andrzej Adamczak

„Volta"
choreografia: Andrzej Adamczak
muzyka: Iwo Borkowicz

17 maja 2014, godz. 21.00
MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich, ul. Głogowska 14

„Architektura światła"
choreografia: Paulina Wycichowska
muzyka: PRASQUAL

(-)
Materiały Teatru
14 maja 2014

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia