Spektakle teatralnych reżyserów młodego pokolenia

7. Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr 2016"

Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie z przyjemnością informuje, iż w dniach 14 -18 września 2016 r. odbędą się w BTD 7. Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr 2016".

Ideą Festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr" jest stworzenie warunków do zaprezentowania spektakli teatralnych reżyserów młodego pokolenia, które dadzą początek głębszej dyskusji o nowej myśli teatralnej, jaka w niedługim czasie będzie (być może) wyznaczała warunki funkcjonowania polskich teatrów. Festiwal Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr" od początku swojego istnienia znacznie wzbogacił kalendarz kulturalny Koszalina a także kraju. Pragniemy wykorzystać położenie naszego miasta i zaprezentować teatralne projekty także gościom czy turystom odwiedzającym nasz rejon. Mimo swojej młodej historii Festiwal został pozytywnie przyjęty przez twórców teatralnych, środowisko artystyczne oraz krytyków. Minione edycje Festiwalu były sfinansowane ze środków własnych Bałtyckiego Teatru Dramatycznego oraz z udziałem Mecenasów Kultury: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta miasta Koszalina, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu (14-18 września ) zaprezentujemy Państwu 8 spektakli (w tym 6 spektakli konkursowych): „Bezwietrzne lato" w reż. Barbary Wiśniewskiej z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, „ Cynkowi chłopcy " w reż. Jakuba Skrzywanka z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, „ Drugi spektakl" w reż. Anny Karasińskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu, „Versus " w reż. Jędrzeja Piaskowskiego z Teatru Nowego w Poznaniu, „Trollgatan. Ulica Trolli" w reż. Tomasza Kaczorowskiego z Teatru Współczesnego w Szczecinie, „ Bang Bang" w reż. Dominiki Knapik z Teatru Stefana Jaracza w Łodzi, „Błazen Pana Boga " w reż. Piotra Bikonta ze Stowarzyszenia Teatralnego Badów – spektakl towarzyszący, „Kamienie w kieszeniach" w reż. Krzysztofa Stelmaszyka z Teatru Montownia w Warszawie – gala zakończenia festiwalu.

(-)
Materiał Teatru
9 września 2016

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia