Spektakle, warsztaty i stypendium

STT wkracza w nowy sezon teatralny

STT rozpoczyna sezon teatralny- spektakle, warsztaty i stypendium.

Zapraszamy na spektakle i warsztaty:

SIERPIEŃ
30 sierpnia środa  "Wszystko co widać. OHIO"

WRZESIEŃ

Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Mileną Jurczyk
Sobota 9 września 2017 w godzinach 12.00 - 14.00
Niedziela 10 września 2017 w godzinach 11.00 - 13.00

CASTING o stypendium dla młodego tancerza:
10 września, niedziela: 13.30 - 15.30

29 września piątek Bestiarium. Nienasycenie

PAŹDZIERNIK

15 października, niedziela ESSENTIA

Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Jankiem Kochanowskim
21 - 22 października: sobota i niedziela 11.00 - 14.00

22 października, niedziela "VITRUVIAN MAN"

LISTOPAD

11 listopada Dzień Otwarty STT - lekcja i próba
12 listopada, niedziela Przedmiot nieocenionej wartości

GRUDZIEŃ
premiera 15 i 16 grudnia – informacje wkrótce

Wszystkie spektakle repertuarowe odbywają się w Teatrze na Plaży w Sopocie Aleja Mamuszki 2 o godzinie 19.00
Na stronie teatru www.teatrnaplazy.pl można zakupić bilety online.
Rezerwacje odbieramy także na rezerwacje.stt@gmail.com

Wkrótce pojawią się też informacja o terminie zajęć Grupy Projektowej oraz o cyklicznych warsztatach dla dorosłych CIAŁO OTWARTE.

Informacje o wydarzeniach we wrześniu:
Wszystko co widać. OHIO
Koncept, scenariusz, reżyseria, choreografia, kostiumy, scenografia, wykonanie: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk / Muzyka: Mariusz Noskowiak / Gościnnie głosu May użyczyła: Sylwia Góra – Weber / Wizualizacje: Łukasz Boros / Światła: Rico / Zdjęcie: Krzysztof Fabiański

Specjalne podziękowania dla dr Tomasza Wiśniewskiego za inspirujące rozmowy o twórczości Samuela Becketta.

PREMIERA: 11.12.2015
Teatr na Plaży Aleja Mamuszki 2 Sopot

Bilety online: https://teatrnaplazy.interticket.pl/program/wszystko-co-widac-ohio-1497/8877
Rezerwacje.stt@gmail.com
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Qas4vOo1YL0

Po dekadzie autorski duet Czajkowska – Krawczyk ponownie sięgną do dzieł Samuela Becketta. Tym razem punktem wyjścia pracy nad spektaklem stał się tekst „IMPROMPTU. OHIO", ale całość utkana jest z wątków i obrazów m.in. z „Pierwszej miłości", „Kroków", „Katastrofy", czy nawet zupełnie luźno z „Czekając na Godota". Widzowie mają możliwość znajdowania znaków i niuansów nawiązujących do dzieł Irlandczyka, ale twórcy przedstawienia pragną, by nawet Ci, którzy nie są zapalonymi „beckettologami" mogli przeżyć opowieść o jedności, rozwarstwianiu, rytmach, absurdach życia, marzeniach, miłości i śmierci.

„Subtelny i niezwykle intymny, a przy tym bardzo mocno osadzony w twórczości Samuela Becketta spektakl "Wszystko co widać. OHIO" Sopockiego Teatru Tańca jest godzinną taneczną podróżą w duchu teatru Piny Bausch. Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk zatańczyli w ducie jeden z najlepszych swoich spektakli. [...] Pełen napięcia dialog między tancerzami trwa od początku do końca. W jednej ze scen Czajkowska "bawi się" skrępowanym Krawczykiem, wytyczając kierunki i intensywność jego tańca. Jest jak demiurg-reżyser z "Katastrofy" Becketta, zaś kwestie córki z "Kroków" słyszymy z offu w wykonaniu Sylwii Góry-Weber. Bardzo dobrym momentem jest również synchroniczne, ale w jakiś sposób wymuszone i niedokładne wykonywanie swoich choreografii w duecie. Znalazło się też miejsce na tajemnicę (wyznania na ławce), której widzowie nie poznają, oraz pełną czułości bliskość, w różnych odsłonach miewającą inną temperaturę.

Choć spektakl ten przez cały czas pozostaje w duchu twórczości Samuela Becketta, zdecydowanie nie jest poświęcony pustce czy beznadziei ludzkiej egzystencji. Twórców "Wszystko co widać. OHIO" u Becketta interesuje raczej przenikliwe spojrzenie na człowieka jako jednostkę niepozbawioną wad, błądzącą, zmagającą się z trudami egzystencji, ale niezwykle w tym wszystkim prawdziwą.

Na tle pozostałych spektakli Sopockiego Teatru Tańca to przedstawienie wybitne, złożone z szeregu zapadających w pamięć, plastycznych scen, gdzie wszystkie elementy doskonale skomponowano. Warto było czekać pięć lat, by zobaczyć duet taneczny Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka w takiej formie."
Łukasz Rudziński „Mistrzowski Beckett w duchu Piny Bausch" 12.12.2015

BESTIARIUM. Nienasycenie
koncept, scenariusz inspirowany fragmentami dzieł Witkacego – Jacenty Krawczyk / współpraca koncepcyjna – Joanna Czajkowska / choreografia – Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska, Paulina Wycichowska, Grażyna Słaboń, Joanna Nadrowska, Magdalena Laudańska / muzyka – Marcin Dymiter / kostiumy – Alicja Gruca / wizualizacje – Katarzyna Turowska / światło – Rico / scenografia – Jacenty Krawczyk

„Bestiarium. Nienasycenie" - przedstawienie w płynnie połączonych trzech aktach jest swobodną interpretacją fragmentów dramatów Witkacego. Inspiracją są wybrane postaci z jego dzieł m.in. „Wariat i Zakonnica", „Nowe wyzwolenie", „Nienasycenie", „Pożegnanie jesieni", „Szewcy", „W małym dworku", „Mątwa", „Mister Price czyli bzik tropikalny".
Motywem, tematem wiodącym spektaklu są główne zagadnienia witkacowskiej twórczości – duchowe rozterki i przemiany człowieka, zatracanie się w szaleństwie i niemocy, upadek indywidualizmu, utrata zdolności przeżywania metafizycznego, nieuchronne wtopienie się w tłum jednolitych, zautomatyzowanych, wyjałowionych jednostek, wizja ostatecznego upadku kultury wysokiej i zdolności do uczuć wyższych. Całość spektaklu plastyczna, wizualnie wysublimowana i zaskakująca niespodziewanymi zwrotami akcji.

O WARSZTATACH
⦁ W ramach cyklu  Mistrzowskie Warsztaty Tańca zapraszamy na zajęcia z wybitną pedagog MILENĄ JURCZYK pt:  PRACA Z PARTNEREM w TAŃCU LUDOWYM

Warsztaty przeznaczone są dla tancerzy wszystkich technik i stylów tańca. Obojętnie co tańczysz - przyjdź z parterem lub bez i poszerz swoje horyzonty!

Sobota 9 września 2017 w godzinach 12.00 - 14.00
Niedziela 10 września 2017 w godzinach 11.00 - 13.00

Koszt warsztatów: 60 zł - całość, tylko jeden dzień: 30 zł
Dla stałych uczestników MWT: 40 zł, jeden dzień 20 zł

Zajęcia odbywać się będą na sali prób w Teatrze na Plaży Aleja Mamuszki 2 w Sopocie (na domofonie 2)

Zapisy na sopot.dance.theatre@gmail.com

Opłaty za zajęcia prosimy przelewać na konto:
DANCE [SIC!] ASSOCIATION
Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094
ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot
Polska

O pedagogu:

Milena Jurczyk - absolwentka Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Warszawie. Od wielu lat jest cenionym pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Pracuje również jako konsultant, sędzia z zakresu techniki tańca klasycznego, współpracując z wieloma znaczącymi ośrodkami na terenie kraju. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, kształcąc się m. in. w Argentynie (Stypendium CIOFF), czy odbywając staże w szkołach tańca w Hiszpanii. Pani Milena została odznaczona za specjalny wkład w rozwój szkolnictwa artystycznego w Polsce przez Prezydenta Rzeczypospolitej oraz Ministra Kultury. Od 2001 właścicielka Studia Tańca TTQ. Związana od 2000 roku jako choreograf z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „JANTAR".

⦁ Sopocki Teatr Tańca i Dance [SIC!] Association ogłaszają casting na roczne stypendium STT dla młodego tancerza

Na casting zapraszamy młodych artystów tańca (kobiety i mężczyzn), którzy pragną podwyższać swoje umiejętności.

Przebieg castingu: lekcja tańca współczesnego + improwizacja.
Prosimy też o przygotowanie solówki (do 3 minut) w dowolnej formie.

UWAGA! Wybierzemy tylko jedną osobę, która przez cały nadchodzący sezon będzie mogła uczestniczyć we wszystkich warsztatach organizowanych przez STT i Dance [SIC!] Association oraz w próbach i spektaklu Grupy Projektowej w ramach stypendium. Będzie miała także wstęp wolny na wszystkie spektakle STT. Casting dla osób od 17 roku życia.

Godziny trwania castingu: 13.30 - 15.30
Miejsce: Teatr na Plaży Aleja Mamuszki 2 w Sopocie, sala prób, drugie piętro (na domofonie 2)

Zgłoszenia do wzięcia udziału: imię i nazwisko, wiek, krótka informacja o swojej edukacji tanecznej / pracy artystycznej, prosimy wysyłać na adres: sopot.dance.theatre@gmail.com

(-)
Materiał Teatru
25 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Musical nieznany. Polskie inscenizacje musicalowe w latach 1961-1986
Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Grzegorz Lewandowski

Trailer tygodnia