Śpiewać, recytować i szukać dziury w całym

Czytanie fragmentów powieści Ziemowita Szczerka "Siódemka" - Teatr Barakah w Krakowie

26 marca, w Teatrze Barakah spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem i czytanie fragmentów "Siódemki".

Interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą. Literatura dzieje się teraz! Dzieje się, gdy słowa taranują głowy, gdy wparowują bez pardonu, gdy są czytane, gdy są słyszane, podczas gdy szklankę whisky dzierżona w dłonie i podczas gdy kolejna dawka szarego papierosowego dymu, a zaatakowana głowa zyskuje czas na refleksję.

Dwa czwartki w miesiącu! (bo w czwartek wszystko idzie gładko) Aktorzy! Pisarze! Poeci! Redaktorzy! I Wy, Czytelnicy! Będziemy wspólnie czytać, wspólnie słuchać, wspólnie pić, skakać z balustrady, wspólnie dyskutować, oglądać, śpiewać, recytować, kraść kukurydzę, palić, pluć na odległość i szukać dziury w całym!

Dźwięki, obrazy i przede wszystkim SŁOWA! Nadszedł czas na zmiany. Już nie będzie spokojnie, układnie, grzecznie i dokładnie. Będzie literatura! Ponieważ przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory'ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu - to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Aktorzy i inni zapaleńcy zaprezentują fragmenty nowej powieści Ziemowita Szczerka "Siódemka" wydanej przez Ha!art. W pakiecie: spotkanie z autorem i impreza do wschodu słońca!

Data: 26 marca w czwartek o 20:00

Miejsce: ArtCafe Barakah, Paulińska 28 #Kraków

Twórcy:

przygotowanie: Anna Wyrwik

Czas trwania: do granic możliwości

Bilety: wstęp wolny

Alkohol: ceny dla zwykłych śmiertelników

Papierosy: można

(-)
Materiał Teatru
26 marca 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...