Spodziewany udział publiczności

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - 20-25 września 2021

Tegoroczna 46. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 20-25 września - poinformowali w poniedziałek organizatorzy. Dodali, że zgodnie z zamierzeniami "wydarzenie ma mieć formułę stacjonarną", w związku z czym spodziewany jest udział publiczności.

Jak podano w komunikacie, podczas poniedziałkowego posiedzenia Komitetu Organizacyjnego FPFF podsumowano grudniową odsłonę wydarzenia i zaplanowano "termin tegorocznej, która ma się odbyć tradycyjnie we wrześniu". "Zgodnie z zamierzeniami organizatorów wydarzenie ma mieć formułę stacjonarną. W związku z tym spodziewany jest udział twórców filmowych, dziennikarzy i krytyków oraz widzów zainteresowanych polskim kinem" - czytamy.

Ubiegłoroczna edycja FPFF ze względu na pandemiczne obostrzenia odbyła się w dniach 8-12 grudnia w formule online. Dostęp do platformy mieli wyłącznie akredytowani przedstawiciele branży i dziennikarze, co wynikało z ustaleń organizatorów z producentami i dystrybutorami filmów.

Festiwalowi towarzyszyły konferencje prasowe i spotkania online z twórcami, w których mogły uczestniczyć także osoby nieposiadające akredytacji.

Daria Porycka
Kurier PAP
2 lutego 2021
Wątki
FILM

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia