Spotkania, wystawy, niespodzianki

17- 18.maja 2014 w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w dwóch szczególnie ważnych wydarzeniach organizowanych już wkrótce przez Operę i Filharmonię Podlaską – promocji jedenastego wydania „Przewodnika operowego” autorstwa Józefa Kańskiego oraz wernisażu największej na świecie wystawy prac Rafała Olbińskiego.

Już 17 maja (sobota) zapraszamy Państwa na uroczystą promocję jedenastego wydania „Przewodnika operowego" autorstwa wybitnego krytyka muzycznego Józefa Kańskiego. W prezentacji weźmie udział autor, który podpisze swoje książki.
Wydarzeniu towarzyszyć będą występy solistów Opery i Filharmonii Podlaskiej. W programie najsłynniejsze arie i pieśni.
G. Rossini "Włoszka w Algierze" aria Izabeli – Cruda sorte – Joanna Motulewicz (mezzosopran)
G. Fauré - Pieśń Après un rêve op.7 nr 1 – Joanna Motulewicz (mezzosopran)
G. Verdi "Traviata" – aria Germonta – Taras Kuzmych (baryton)
Ch. Gounod "Romeo i Julia" – Walc Julii " Ah!, Jevex vivre"– Anna Wolfinger (sopran)
R. Verdi "Don Carlos" – aria Rodriga "Per me giunto" – Krzysztof Caban (baryton)

Spotkanie z autorem poprowadzi Daniel Cichy – Redaktor Naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego .
Sala Kameralna godz.20:00. Wstęp wolny.
Promocja jedenastego wydania publikacji stanowi główną imprezę zaplanowaną w ramach Nocy Muzeów.

18 maja (niedziela) o godzinie 18:00 zapraszamy na uroczystą inaugurację największej na świecie wystawy prac mistrza plakatu Rafała Olbińskiego „Od jazzu do opery". W wernisażu weźmie udział sam artysta, który będzie składał autografy na plakatach promujących wydarzenienie.
"Od jazzu do opery" to unikalna wystawa, która prezentuje zarówno pierwsze kroki, jak i największe osiągnięcia światowej sławy malarza i ilustratora Rafała Olbińskiego. Ekspozycja będzie przedstawiała okładki stworzone do magazynu "Jazz Forum" oraz serię wielokrotnie nagradzanych plakatów operowych.
Wystawę będzie można oglądać do 28 września 2014 roku w Sali Wystawowej OiFP–ECS, ul. Odeska 1.

18 maja jest również szczególny z innego powodu. tego własnie dnia, w Operze i Filharmonii Podlaskiej po raz ostatni będzie można obejrzeć "Upiora w Operze". Jest to naprawdę ostatnia okazja, aby poznać ów "musical wszechczasów" w Polsce i w języku polskim. Od tej pory miłośnicy musicali, będą zmuszeni szukać "Upiora..." poza granicami naszego kraju.
Ostatni spektakl rozpoczyna się o godz.19:00. Tradycją teatralną jest, że podczas pożegnalnego spektaklu, dzieją się rzeczy dziwne, a na widzów czekają niespodzianki. Tak też będzie i tym razem. Ale oczywiście nie możemy zdradzić nic więcej, gdyż jest to niespodzianka.

(-)
Materiały Organizatora
13 maja 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia