Spotkanie dwóch gigantów

"Kolacja na cztery ręce" - reż. Krzysztof Jasiński - Krakowski Teatr Scena STU

Sztuka Paula Barza opowiada o fikcyjnym spotkaniu dwóch gigantów świata muzyki– Jana Sebastiana Bacha oraz Jerzego Fryderyka Händela. Rozmowa kompozytorów to błyskotliwy pojedynek dwóch barwnych osobowości, dwóch wizji sztuki – i życia dzięki sztuce.

W starciu tym kompozytorom sekunduje kamerdyner Schmidt. Zgrabna żonglerka faktami historycznymi, odsłaniająca wiele intrygujących informacji o życiu obu kompozytorów, czyni z „Kolacji na cztery ręce" propozycję obowiązkową nie tylko dla melomanów.

Pierwsza realizacja „Kolacji na cztery ręce" w Teatrze STU z Janem Nowickim, Jerzym Bińczyckim i Janem Peszkiem miała miejsce w 1988 roku. Sztuka odniosła olbrzymi sukces, co skłoniło nas do powrotu do niej po latach. Spektakl ponownie wyreżyseruje Krzysztof Jasiński, a w rolach głównych zobaczymy Emiliana Kamińskiego, Olafa Lubaszenko oraz Macieja Miecznikowskiego.

Przedstawienie, które jest koprodukcją Teatru STU i warszawskiego Teatru Kamienica, zaprezentowano 2 lipca 2015 podczas 20. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Premiera na Scenie STU została zaplanowana na 6 listopada 2015 roku.

(-)
Materiał Teatru
5 listopada 2015

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...