Spotkanie ekspertów rusza w Czwartek

Aerowaves - org. Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury

Lubelski Teatr Tańca i Centrum Kultury jest organizatorem spotkania komisji ekspertów Aerowaves. Przez cztery dni gościć będą w Lublinie europejscy dyrektorzy, kuratorzy, wybitni znawcy tańca i teatru. Ponad 40 ekspertów z będzie oglądać, dyskutować i wybierać spektakle, które będą promowane w Europie.

Aerowaves to sieć współpracy specjalistów z dziedziny tańca pochodzących z 34 różnych krajów europejskich, którzy co roku w październiku spotykają się w innym kraju, aby wspólnie obejrzeć nadesłane na DVD prace młodych choreografów mieszkających w Europie. Każdego roku eksperci Aerowaves otrzymują około 400 wniosków, z których na koniec walnego zgromadzenia komisja wybiera priorytetową listę 20 artystów. Wiele z tych prac prezentowanych jest na prestiżowym Festiwalu Aerowaves Spring Forward organizowanym co roku przez innego partnera należącego do sieci, a także na wielu innych scenach i festiwalach nowego tańca w Europie. Spotkanie odbywa się przy wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca.

Lublin, 24-27.10.2013

Spotkaniu komisji Aerowaves będą towarzyszyć spektakle - Edyty Kozak z Warszawy, Lubelskiego Teatru Tańca, Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej oraz Justyny Jasłowskiej.

A już w listopadzie w ramach XVII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (6-11 listopada) zaprezentujemy spektakle Aerowaves wybrane przez zeszłoroczną komisję ekspertów.

(-)
Materiał Teatru
22 października 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki