Spotkanie "Heiner Müller - uwikłanie w historię" w Warszawie

Okazja do obejrzenia speklaklu "HamletMaszyna" Teatru La M.ort

13 grudnia o g. 19 w Teatrze Na Bielanach odbędzie się spotkanie "Heiner Müller - uwikłanie w historię", towarzyszące spektaklowi "HamletMaszyna" Teatru La M.ort, które poprowadzi prof. Henryk Izydor Rogacki.

To realizacja dramatu Heinera Müllera, uważanego za najwybitniejszego dramatopisarza niemieckiego okręgu językowego drugiej połowy XX wieku. "HamletMaszyna" [na zdj.] to nietypowe odczytanie dobrze nam znanej historii Shakespeare'a. Przy rozważaniu losów współczesnego Hamleta pada pytanie o to, gdzie leży granica między czynieniem dobra i zła, o mechanizm zemsty. O to, kim jest współczesny człowiek i jak buduje swoją tożsamość.

Na twórczość Heinera Müllera niewątpliwy wpływ miały wydarzenia polityczne, w tym upadek Muru Berlińskiego. Data: 13 XII została wybrana na pokaz spektaklu nieprzypadkowo. Po przedstawieniu zapraszamy na spotkanie "Heiner Müller - uwikłanie w historię", które poprowadzi profesor Henryk Izydor Rogacki.

Henryk Izydor Rogacki - historyk teatru, krytyk, pedagog. Profesor nadzwyczajny Akademii teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie,

w kadencji 2008-2012 prorektor tej uczelni. Wieloletni kustosz Muzeum Teatralnego w Warszawie. Interesuje się kulturą teatralną Młodej Polski, teatrem XX wieku, legendą literacką sztuki teatru i praktyką opisu spektaklu teatralnego. ogłosił m.in. "Żywot Przybyszewskiego", "Leon Schiller. Człowiek i teatr", "Mgła i zwierciadło".

Spektakl powstał na dziesięciolecie zespołu. Towarzyszy mu niezwykła muzyka skomponowana przez Macieja Kierzkowskiego, muzyka i kompozytora współpracującego m.in. z Och-Teatrem i Ewą Konstancją Bułhak. Kostiumy zaprojektowała Joanna Hawrot, młoda krakowska projektantka, której kolekcje można zobaczyć m.in. podczas Berliner Fashion Week.

Teatr La M.ort

Heiner Müller: "HamletMaszyna"

Przekład: Jacek St. Buras

13 XII godz. 19.00

Scena Teatru na Bielanach- BOK

Ul. Goldoniego 1

Bilety w cenie: 20 zł (ulgowy), 30 zł (normalny)

Aby dokonać rezerwacji wystarczy przesłać e- maila z danymi na adres: teatr@lamort.pl. Otrzymają Państwo od nas e- maila z potwierdzeniem rezerwacji. Bilety można zarezerwować również telefonicznie pod numerem: + 48 664 594 519

(-)
Material nadesłany
12 grudnia 2012

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

„Bolero” Ravela i inne...
Maurice Béjart
Bolero i inne balety Mauricea Bejarta...