Spotkanie i lekcja tańca

Korina Kordova i Przemysław Kamiński zapraszają

Zapraszamy na szóstą już rezydencję jedynego w Polsce całorocznego programu rezydencyjnego MAAT FESTIVAL oraz związane z nim wydarzenia do Lublina. Naszymi rezydentami w sierpniu będzie duet brazylijskiej tancerki Koriny Kordova i Przemysława Kamińskiego – nasi goście spędzą w Lublinie 11 dni, a czujne oko kamery i Patrycji Płanik będzie dokumentować ich pracę w ramach projektu DANCE.DOC

O swojej pracy rezydenci piszą: "Podczas naszej rezydencji w Lublinie zamierzamy badać związki choreografii i czarownictwa. Będziemy zbierać magiczne przedmioty, organizować rozgrzewki-rytuały, warzyć mikstury, wywoływać duchy, odbywać podróże astralne, squatować ciała, wychodzić z siebie i stawać obok. W pracy wykorzystamy m.in. techniki body swap, czyli procesy prowadzące do sytuacji, w której dwie osoby zamieniają się umysłami i kończą w ciele drugiego człowieka".

 Korina Kordova i Przemysław Kamiński

6 września o godz 19.00 Tomasz Bazan będzie rozmawiał z rezydentami o tym co jest tańcem, co nim nie jest i jakie jest jego miejsce w opinii tancerzy w Polsce. Spotkanie odbędzie się w kawiarni KAWKA – zostanie zarejestrowane przez Patrycję Płanik jako część większego dokumentu o tańcu polskim, który zobaczymy podczas V MAAT FESTIVALU.

8 września o godz 16:00 odbędzie się ‚lekcja 6′, którą poprowadzi Korina Kordova i Przemysław Kamiński. Lekcja odbędzie się wyjątkowo na otwartym dziedzińcu nowo wyremontowanego Centrum Kultury w Lublinie – które co prawda swoje otwarcie będzie miało 20 września ale ci, którzy wezmą udział w lekcji będą mogli zobaczyć nieco wcześniej część tego pięknego obiektu! Aby wziąć udział w lekcji należy dokonać wpisu na listę uczestników zapisy.maat@gmail.com

Korina Kordova – tancerka, choreografka, nauczycielka. Ukończyła dziennikarstwo na Faculdade Cásper Líbero (Sao Paulo, BR). Pracowała jako tancerka w rodzinnej Brazylii oraz w Holandii, zanim przeprowadziła się do Polski w 2005 roku, aby dołączyć do zespołu Śląskiego Teatru Tańca. Była jego członkiem do 2012 roku, pracując z wieloma choreografami, takimi jak: Jacek Łumiński (PL), Anna Piotrowska (PL), Mihai Mihalcea (RO), Idan Cohen (ISR) i Kuik Swee Boon (SGP). Jest autorką spektakli: „Mobile Variations" (we współpracy z polskim kompozytorem Krzysztofem Wołkiem), „Night" (we współpracy z amerykańską kompozytorką Allison Ogden), „Karolina", „Borderline" i innych. Współpracowała również z Kokoro Dance (Kanada), BalletMet (USA) oraz z Samovarteateret (Norwegia). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w 2012 roku, rezydentka tegorocznego programu Solo Project w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec, Art Stations Foundation w Poznaniu. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie wraz z Przemysławem Kamińskim współtworzy kolektyw artystyczny Flesh System.

Przemysław Kamiński – tancerz, performer, młody choreograf. Student choreografii na Akademii Muzycznej im. G i K Bacewiczów w Łodzi. Ukończył również Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Edukację pobierał w Polsce i za granicą: Warszawie, Poznaniu, Wiedniu, Amsterdamie i Londynie. Stypendysta Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca (w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec, Art Stations Foundation) oraz programu wymiany studenckiej School for New Dance Development (SNDO). Współpracował z polskimi i zagranicznymi choreografami: Nicole Seiler (CH), Karoliną Kroczak/Teatr Tańca Zawirowania, Kirstine Kyhl Andersen (DK), Małgorzatą Haduch/Unfinished Company, Dominiką Kanapik i Wojtkiem Klimczykiem/Harakiri Farmers, Aleksandrą Dziurosz/Warszawski Teatr Tańca oraz Kayą Kołodziejczyk/U/LOI. Wraz z Koriną Kordovą współtworzy nieformalny kolektyw artystyczny Flesh System. Twórca ruchu scenicznego w spektaklach teatralnych (m.in.: Agnieszki Błońskiej, Michała Kmiecika czy Andrzeja Pakuły).

(-)
Materialy organizatora
6 września 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...