Spotkanie pod tablicą

„Spakowani, czyli skrócona historia o tym, kto czego nie zabrał" - reż. Agata Duda-Gracz - Teatr Żydowski i Fundacja Shalom

Teatr Żydowski i Fundacja Shalom zapraszają 8 marca 2018 roku o godz. 12.00 na spotkanie pod tablicą na Dworcu Gdańskim w Warszawie, upamiętniającą tych, którzy wyjechali. Po spotkaniu na Dworcu Gdańskim, który przez lata nabrał symbolicznego wymiaru, przypominając wszystkie dworce, z których emigranci marcowi opuszczali Polskę, odbędzie się spektakl plenerowy „Spakowani, czyli skrócona historia o tym, kto czego nie zabrał" w reżyserii i według scenariusza Agaty Dudy-Gracz.

Tablica z cytatem Henryka Grynberga „Tu więcej zostawili po sobie niż mieli" została odsłonięta przez Fundację Shalom w 1998 roku, od tego czasu corocznie 8 marca o godz. 12.00 pod tablicą spotykają się emigranci marcowi i wszyscy, dla których ważne są dramatyczne wydarzenia. Bezpośrednio po spotkaniu na Dworcu Gdańskim rozpocznie się spektakl plenerowy „Spakowani, czyli skrócona historia o tym, kto czego nie zabrał" w reżyserii i według scenariusza Agaty Dudy-Gracz.

Będzie on sumą przerwanych historii. Opowieścią o tym, co tak naprawdę traci człowiek tracąc drugiego człowieka. I o tym, czego nie da się ze sobą zabrać. Organizator: Teatr Żydowski w Warszawie we współpracy z Fundacją Shalom. Wydarzenie jednorazowe. Wstęp wolny.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Miejsce: Dworzec PKP Warszawa Gdańska
Data: 8 marca, g. 12.00, wydarzenie jednorazowe

Bilety: wstęp wolny
Strona www: http://www.teatr-zydowski.art.pl/wydarzenia/spakowani-czyli-skrocona-historia-o-tym-kto-czego-nie-zabral
Wydarzenie na Facebooku: https://web.facebook.com/events/2064860203798168/

Patronat medialny: TVP3 Warszawa, Gazeta Stołeczna. Partnerem obchodów 50. rocznicy Marca '68 jest Poczta Polska, która na wniosek Fundacji Shalom wyemituje okolicznościową kartkę ze znaczkiem pocztowym. Kartkę z okazjonalnym stemplem z cytatem z Henryka Grynberga „Tu więcej zostawili po sobie niż mieli" będzie można nabyć podczas wydarzenia na Dworcu Gdańskim.

(-)
Materiał Teatru
8 marca 2018
Portrety
Agata Duda-Gracz

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia