Spotkanie z cyklu "Rozmowa nie-kontrolowana"

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 31 października na pierwsze spotkanie z cyklu "Rozmowa nie-kontrolowana", które dotyczyć będzie rzemieślników teatralnych i ich roli w powstawaniu spektaklu.

Napływające z różnych teatrów informacje o katastrofalnej sytuacji pracowni rzemieślniczych sprowokowały chęć otwartej, środowiskowej rozmowy na ten temat.

Podczas spotkania chcemy zastanowić się nad tym, czy teatr powinien "outsourcingować" usługi, które są unikalne. Świat zachwyca się naszym rzemiosłem i szuka u nas fachowców znających tajniki warsztatu, którego już nikt na świecie nie uczy. Ale po co kształcić w teatralnych rzemiosłach, skoro teatru nie stać na utrzymanie pracowni? I po której stronie jest to "nie stać" - po stronie teatru czy organizatora niezabezpieczającego budżetu na wydatki stałe.

W rozmowie wezmą udział m. in.: Paweł Dobrzycki (scenograf, architekt, pedagog, członek Polskiego Ośrodka OISTAT), Dorota Kołodyńska (scenografka i kostiumografka), Mirosław Łysik (dyrektor techniczny Teatru Narodowego), Mirosław Metylski (rzemieślnik, kierownik pracowni tapicerskiej Teatru Polskiego w Warszawie), Allan Starski (scenograf filmowy i teatralny) oraz Leszek Włodarkiewicz (kierownik techniczny Teatru Polskiego w Warszawie).

31 października, g. 18:00

ROZMOWA NIE-KONTROLOWANA

Pracownie, won z teatru!

Rozmowę poprowadzi Olga Byrska, autorka raportu "Rzemieślnicy teatralni 2013" przygotowanego na zamówienie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

(-)
Materiał Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego
24 października 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia