Spotkanie z Jackiem Żakowskim

"New Deal - nowy rozdany świat" - Teatr Fredry w Gnieźnie

Pod hasłem "New Deal - nowy rozdany świat" 15 grudnia spotkanie z Jackiem Żakowskim. Przygotowywana premiera "Spowiedź masochisty" wg Romana Sikory jest pretekstem do rozmowy o pracy, strukturze zatrudnienia, niepewności na rynku pracy i globalnej relokacji zasobów.

Spektakl porusza kwestie konfliktu pracowników i praco­dawców.

W Europie Środkowej gwałtowne zmiany nastąpiły po '89 r. rady­kalnie zmieniając stosunki ekonomiczne i społeczne. Przed polską premierą Spowiedzi o post-kryzysowej rzeczywistości współczesne­go kapitalizmu rozmawiać będziemy z wieloletnim komentatorem przemian w Polsce i na świecie, z redaktorem Jackiem Żakowskim.

"New Deal - nowy rozdany świat"" - spotkanie z Jackiem Żakowskim w Teatrze Fredry w Gnieźnie 15 grudnia br. o godz. 18:00.

Jacek Żakowski (ur. 1957), dziennikarz, publicysta Polityki, komentator Gazety Wyborczej, kierownik Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie, autor piątkowych Poranków TOK FM, kilkunastu książek i programów telewizyjnych. "Dziennikarz Roku 1997", laureat m.in. dwóch Wiktorów i nagrody PEN Clubu. Członek Towarzystwa Dziennikarskiego. W 2014 r. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego w 1981 r. Zaczął pracować jako dziennikarz w tygodniku Na przełaj, następnie w Biurze Informacji Prasowej NSZZ "Solidarność". W kolejnych latach pisał do Tygodnika Polskiego i miesięcznika Powściągliwość i Praca. Był rzecznikiem prasowym Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, był także jednym z założycieli Gazety Wyborczej oraz pierwszym prezesem Polskiej Agencji Informacyjnej.

(-)
Materiał Teatru
11 grudnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia