Spotkanie z Mają Komorowską

Festiwal Nowe Epifanie w Teatrze Lalka

W ramach współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Teatrze Lalka, odbędzie się spotkanie z Mają Komorowską, która podzieli się z widzami przemyśleniami związanymi z tematem odchodzenia. Do Teatru zapraszamy dorosłych widzów. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują wejściówki. Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni Teatru Lalka.

Maja Komorowska w przeddzień Świąt Wielkanocnych podzieli się z publicznością swoimi wspomnieniami, świadectwem i refleksją nad tajemnicą życia i odchodzenia. Usłyszymy rozdział książki Barbary Osterloff Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską, który aktorka napisała po śmierci brata bliźniaka. Artystka przeczyta także wiersze m.in.: Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Anny Kamieńskiej, Barbary Sadowskiej, Grzegorza Przemyka.

Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują wejściówki. Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni Teatru Lalka tel. (22) 656 69 57, rezerwacje@teatrlalka.pl.

W ramach Festiwalu Nowe Epifanie w Teatrze Lalka odbędzie się również premiera spektaklu Król Marionetek w reżyserii i choreografii Izadory Weiss. Przedstawienie powstaje z inspiracji twórczością Tadeusza Makowskiego. Autorem scenografii i lalek jest Jan Polewka. Będzie można także obejrzeć spektakle wyreżyserowane przez Darię Kopiec: Mater Dolorosa. Pieśni pasyjne oraz Król Maciuś I. Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie Teatru: www.teatrlalka.pl.

Spotkanie odbędzie się 1 marca o godz. 18:00.
----
Nowe Epifanie 2018 - IX interdyscyplinarny festiwal wielkopostny, 14 lutego – 25 marca 2018

Król – to temat, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia tegorocznej 9. edycji Festiwalu Nowe Epifanie. Organizator wydarzenia – Centrum Myśli Jana Pawła II – zaprasza na interdyscyplinarny, wielkopostny festiwal, który potrwa od 14 lutego do 25 marca.

Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów" Jana Pawła II. Formuła Festiwalu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prezentację przedstawień teatralnych, widowisk muzycznych w przestrzeniach sakralnych, wystaw, pokazów filmowych poruszających w nowoczesny sposób tematykę religijną i teologiczną oraz towarzyszących im spotkań dyskusyjnych, prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny na: www.noweepifanie.pl
Aktualności: www.facebook.com/noweepifanie

(-)
Materiał organizatora
21 lutego 2018
Portrety
Maja Komorowska

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...