Spotkanie z Mają Komorowską

Festiwal Nowe Epifanie w Teatrze Lalka

W ramach współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Teatrze Lalka, odbędzie się spotkanie z Mają Komorowską, która podzieli się z widzami przemyśleniami związanymi z tematem odchodzenia. Do Teatru zapraszamy dorosłych widzów. Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują wejściówki. Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni Teatru Lalka.

Maja Komorowska w przeddzień Świąt Wielkanocnych podzieli się z publicznością swoimi wspomnieniami, świadectwem i refleksją nad tajemnicą życia i odchodzenia. Usłyszymy rozdział książki Barbary Osterloff Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską, który aktorka napisała po śmierci brata bliźniaka. Artystka przeczyta także wiersze m.in.: Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Anny Kamieńskiej, Barbary Sadowskiej, Grzegorza Przemyka.

Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują wejściówki. Zgłoszenia przyjmuje Dział Organizacji Widowni Teatru Lalka tel. (22) 656 69 57, rezerwacje@teatrlalka.pl.

W ramach Festiwalu Nowe Epifanie w Teatrze Lalka odbędzie się również premiera spektaklu Król Marionetek w reżyserii i choreografii Izadory Weiss. Przedstawienie powstaje z inspiracji twórczością Tadeusza Makowskiego. Autorem scenografii i lalek jest Jan Polewka. Będzie można także obejrzeć spektakle wyreżyserowane przez Darię Kopiec: Mater Dolorosa. Pieśni pasyjne oraz Król Maciuś I. Szczegółowy repertuar znajduje się na stronie Teatru: www.teatrlalka.pl.

Spotkanie odbędzie się 1 marca o godz. 18:00.
----
Nowe Epifanie 2018 - IX interdyscyplinarny festiwal wielkopostny, 14 lutego – 25 marca 2018

Król – to temat, wokół którego skupiają się wszystkie wydarzenia tegorocznej 9. edycji Festiwalu Nowe Epifanie. Organizator wydarzenia – Centrum Myśli Jana Pawła II – zaprasza na interdyscyplinarny, wielkopostny festiwal, który potrwa od 14 lutego do 25 marca.

Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu „Listu do artystów" Jana Pawła II. Formuła Festiwalu ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje prezentację przedstawień teatralnych, widowisk muzycznych w przestrzeniach sakralnych, wystaw, pokazów filmowych poruszających w nowoczesny sposób tematykę religijną i teologiczną oraz towarzyszących im spotkań dyskusyjnych, prowokujących do refleksji oraz odnawiających dialog religii ze sztuką.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny na: www.noweepifanie.pl
Aktualności: www.facebook.com/noweepifanie

(-)
Materiał organizatora
21 lutego 2018
Portrety
Maja Komorowska

Książka tygodnia

Mitologia grecka i rzymska - Spotkania ponad czasem
Wydawnictwo Naukowe PWN SA
Katarzyna Marciniak

Trailer tygodnia