Spotkanie z Tuwimem w Warszawie

Projekt "mały, Duży i BAJ"

W najbliższą sobotę, 28 września 2013, po spektaklu "Pan Maluśkiewicz" Juliana Tuwima, odbędzie się pierwsze w tym sezonie spotkanie w ramach projektu "mały, Duży i BAJ".

Spotkania będą się odbywać, tak jak w poprzednich sezonach, raz w miesiącu, w sobotę lub w niedzielę i będziemy informować o terminach spotkań za pomocą strony internetowej i newslettera. Projekt adresowany jest do dzieci i ich rodziców lub opiekunów, przychodzących na spektakle w weekendy.

Spotkanie będzie wyjątkowe, bo poświęcone Julianowi Tuwimowi, który 13 września 2013 r. obchodził 119 urodziny! Z tej okazji wstęp na spotkanie jest bezpłatny po uprzedniej rezerwacji miejsca i po obejrzeniu spektaklu "Pan Maluśkiewicz" o godz. 11.00, zrealizowanego w związku z Rokiem Tuwima - 2013. Dowcipny wiersz o tyciusieńkim podróżniku -Panu Maluśkiewiczu, który postanawia zobaczyć na własne oczy wieloryba, stał się pretekstem do podróży w zachwycający świat "cudów i dziwów", gdzie nawet dobrze znane wiersze przybierają niespodziewane kształty i wszystko może się zdarzyć.

 Podczas spotkania małego, Dużego i BAJA chcemy zachęcić dzieci i rodziców do zabawy w TUWIMOWY TEATRZYK DOMOWY.

Ten wyjątkowy poeta, zostawił nieoceniony prezent dzieciom: piękne światy, niezwykłe historie zaklęte w wiersze - z humorem i lekkością. Utwory Juliana Tuwima otwierają dzieci na świat rymowanego słowa, poruszają wyobraźnię, inspirują do zabawy, od której jest już tylko krok do teatru. Chcemy zainspirować rodziców do wykorzystania wierszy Tuwima do twórczych zabaw w teatr w domu. Dają one duuużo radości i rozwijają malusińskich.

 czas trwania spotkania: 40 minut prowadzenie: Magdalena Dąbrowska, Natalia Kiser, Kamil Król, Marek Zimakiewicz (aktorzy)

 ZASADY UCZESTNICTWA: - projekt adresowany jest do widzów indywidualnych - czyli do dzieci i ich rodziców lub opiekunów, - spotkanie odbywa się w grupie liczącej około 20 osób, - WARUNKIEM wzięcia udziału w spotkaniu JEST OBEJRZENIE SPEKTAKLU odbywającego się w Teatrze Baj tego samego dnia, - na Tuwimowe spotkanie w sobotę 28.09.2013 - WSTĘP BEZPŁATNY, - konieczna jest uprzednia rezerwacja miejsc (liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń).

(-)
Materiał Teatru
27 września 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia