Spotkanie z twórcami spektaklu w Krakowie

"Kupieckie kontrakty" - reż. Paweł Miśkiewicz - Teatr Dramatyczny w Warszawie

Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki zaprasza na rozmowę poświęconą spektaklowi "Kupieckie kontrakty", w której udział wezmą reżyser Paweł Miśkiewicz i aktorzy. Spotkanie odbędzie się 25 maja 2013 r. w Pauza in Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego) w Krakowie.

25 maja w Małopolskim Ogrodzie Sztuki krakowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć "Kupieckie kontrakty" Pawła Miśkiewicza. Po spektaklu Pauza in Garden zaprasza wszystkich na spotkanie z reżyserem i aktorami. Rozmowę z nimi poprowadzi Aśka Grochulska. To już kolejne spotkanie z twórcami teatralnymi w naszej kawiarni.

WSTĘP WOLNY!

W spektaklu występują:
Katarzyna Figura
Stanisława Celińska (video)
Ana Gorajska
Natalia Kalita
Anna Kłos-Kleszczewska
Krzysztof Ogłoza
Premiera 17 czerwca 2011 r. w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy

"Kupieckie kontrakty" Elfriede Jelinek

Nasza wartość wynosi zero. Nasza wartość nie jest nasza. Straciliśmy pieniądze. Straciliśmy przyszłość. Zostało nam Wielkie Nic – lamentują bezosobowe postacie z komedii gospodarczej Elfriede Jelinek. Na podjętą przez nie litanię do współczesnych strategii ekonomicznych odpowiada publiczność, powtarzając skargę nieokreślonej masy upadłościowej. I tak widzowie oraz aktorzy łączą się w jedno ciało współczesnych konsumentów i kredytobiorców, których życie coraz silniej podlega dziś bezwzględnym prawom rynku.

Przewodnikiem po tym pogrążonym w kryzysie gospodarczym świecie Kupieckich kontraktów jest chór złożony z marionetkowych menedżerek w białych kołnierzykach pod kierownictwem Katarzyny Figury, technologicznego widma z Doliny Śmierci, Stanisławy Celińskiej, oraz bankruta-samobójcy, Krzysztofa Ogłozy. Chór, który jak maszyna wyrzuca z siebie kolejne frazesy wyjęte prosto z umów bankowych. I który wspólnie dokonuje rytualnego zniszczenia ostatniego przejawu opartego na konsumpcji życia – wypchanej niezidentyfikowanymi bebechami kukły Boga-Menedżera. A wtedy na scenie zostaje już tylko długo wyczekiwana nicość. No
i oczywiście – niezniszczalne jak obdarzone wiecznym istnieniem kamienie – pieniądze.

Bilety na spektakl dostępne są w Małopolskim Ogrodzie Sztuki:
www.mos.art.pl

(-)
Materiał Organizatora
25 maja 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia