Spotkanie z uznaną kostiumograf

Cykl "Spotkania z Nowym. Nowość!!!" - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Teatr Nowy zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkania z Nowym. Nowość!!!" Gościem jutrzejszego spotkania będzie Zuzanna Markiewicz, kostiumografka. Rozmowę poprowadzi Anna Ciszowska.

Raz w miesiącu zapraszamy artystów Teatru, by przy dobrej muzyce w tle, pachnącej kawie i cieście pogawędzić o praktyce scenicznej, historii, a co najważniejsze o życiu w sztuce. Wydarzenie specjalnie zaprojektowane dla seniorów!

Zuzanna Markiewicz - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku projektowania ubioru oraz doktorantka w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. W swojej twórczości koncentruje się głównie na wydobywaniu aktualności ze świata XIX- wiecznej dekadencji. Wskazuje na analogie pomiędzy schyłkowymi nastrojami przełomu wieków a doświadczaniem kresu w świecie współczesnym, jednocześnie z tej perspektywy dokonuje krytyki nowoczesności. Secesyjną estetyką projektów ubioru przywołuje dandysowską sakralizację ubioru i Baudelaire'owskie myślenie o modzie jako realizacji piękna idealnego. Podejmuje motyw gry masek w kostiumie teatralnym, poszukuje zmysłowości dekadenckiej w spektaklach tańca i bawi się eklektycznym spotkaniem doświadczeń plastycznych w filmie. Jest epigonem idei dzieła-życia swoich XIX-wiecznych mistrzów.

Zuzanna Markiewicz zaprojektowała i współtworzyła kostiumy do kilku spektakli Teatru Nowego: "Kto nie ma nie płaci", "Wszystko o kobietach", "Zajmijmy się seksem", "Savannah Bay" i "Podróż do wnętrza sceny".

27 stycznia / wtorek / godz. 17.00 / foyer Dużej Sali / Więckowskiego 15 / wstęp wolny

(-)
Materiał Teatru
27 stycznia 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

12. Festiwal Sztuk Alt...
Paweł Wrona
Odkrywanie świata sztuk alternatywnyc...