Spotkanie z wielką gwiazdą

Weczory baletowe na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Primabalerina, legenda polskiego baletu, gwiazda łódzkiej sceny – Teatr Wielki zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Ewą Wycichowską oraz spektakle baletowe „Ścieżki życia" z muzyką Hansa Zimmera i Carla Orffa. Zeszłoroczna premiera dwuczęściowego wieczoru baletowego ponownie zagości na łódzkiej scenie już 10 i 11 października.


O godzinie 17:00 odbędzie się rozmowa z Ewą Wycichowską, która na scenie kameralnej będzie również podpisywać książkę Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej autorstwa - obecnej także na spotkaniu - Jagody Ignaczak.

Po spotkaniu, które poprowadzi Marcin Bogusławski, rozpocznie się dwuczęściowy wieczór baletowy ŚCIEŻKI ŻYCIA.

Pierwsza część The Way of Life w choreografii Bogumiły Szaleńczyk – uczennicy prof. Wycichowskiej, z muzyką Hansa Zimmera – wybitnego kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy wielu nagród (w tym Oskara). Druga natomiast to Carmina burana Carla Orffa w choreografii Tamasa Juronics'a – wybitnego węgierskiego twórcy, którego spektakle były już wystawiane podczas Łódzkich Spotkań Baletowych. Obie części łączy podobne spojrzenie artystów na spektakl baletowy. Choć różnymi zabiegami, zrywają z konwencją tradycyjnego widowiska fabularnego. W swej koncepcji zmierzają w kierunku teatru tańca, gdzie ruch staje się podstawowym narzędziem do snucia przenikliwej tellurycznej opowieści.

Spektakle odbędą się 10 i 11 października o godzinie 18:30 w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Na spotkanie jest wstęp wolny a na ŚCIEŻKI ŻYCIA bilety w cenie od 25 zł są dostępne w kasach oraz na stronie www.operalodz.com, foto Michał Matuszak
Spotkajmy się w TEATRZE WIELKICH EMOCJI / odwiedź nasze profile na FB i IG
Współwydawcą książki jest Instytut Muzyki i Tańca.
Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach „Programu wydawniczego 2018".
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

(-)
Materiał Teatru
4 października 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia