Spotkanie ze sztuką przez duże "S"

"32 Omdlenia" - reż. Andrzej Domalik - Teatr Polonia w Warszawie

Spektakl "32 omdlenia" z udziałem Krystyny Jandy, Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych tego roku w Toruniu.

Na deskach Teatru im. Horzycy warszawski Teatr Polonia wystąpi po raz pierwszy. Spektakl będzie można zobaczyć dwukrotnie: 27 i 28 kwietnia.

- Po długich staraniach jest mi niezmiernie milo zaprosić toruńską publiczność na to niecodzienne wydarzenie - mówi Janusz Lipiński z Impresariatu Artystycznego As/Toruń. - Spektakl "32 omdlenia" miał się odbyć tylko jeden raz - w niedzielę, 27 kwietnia, ale ze względu na duże zainteresowanie będzie go można zobaczyć również dzień później - w poniedziałek, 28 kwietnia.

W przedstawieniu warszawskiego Teatru Polonia, na które składają się trzy żarty sceniczne Antoniego Czechowa: "Niedźwiedź", "Oświadczyny" i "Historia zakulisowa", zobaczymy trzy gwiazdy: Krystynę Jandę oraz Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego.

- "32 omdlenia" w Teatrze Wilama Horzycy to dla mnie wydarzenie szczególne ze względu na znakomitą obsadę aktorską - mówi Janusz Lipiński. - Krystyna Janda często gości w Toruniu. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w monodramie "Danuta W", ale Jerzy Stuhr w naszym mieście był dwadzieścia lat temu. Z kolei Ignacy Gogolewski wystąpi po raz pierwszy. "32 omdlenia" to przedstawienie, które łączy fenomenalną triadę. Najważniejszą rolę odgrywa w nim słowo, o którym coraz częściej w teatrze się zapomina albo nie eksponuje w odpowiedni sposób.

- To spektakl, który w żartobliwej formie potwierdza mój styl uprawiania aktorstwa - mówi Jerzy Stuhr. - To teatr, w który wierzę, który uprawiałem całe życie, teatr słowa, stwarzania iluzji słowem. Teatr Polonia postanowił uhonorować ten typ aktorstwa, który reprezentuję, który kocha też pani Krystyna Janda, którego jednym z największych przedstawicieli jest pan Ignacy Gogolewski. Niech sobie tam młodzi robią swoje, a my tu robimy swoje. I też mamy pełne sale.

27 i 28 kwietnia w toruńskim teatrze czeka nas spotkanie ze sztuką przez duże "S". Spektakl jest gwarancją doskonałej zabawy. Zobaczyć na jednej scenie Krystynę Jandę, Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego to nie lada gratka dla miłośników teatru. Takie wydarzenie może się szybko nie powtórzyć, dlatego warto wziąć w nim udział.

Bilety kosztują 100 i 195 złotych. Więcej informacji można uzyskać w Teatrze im. Wilama Horzycy pod numerami telefonów: 56 622 55 97, 56 654 90 74, 56 622 30 70.

Paulina Błaszkiewicz
Nowości
16 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...