Spotkanie ze sztuką przez duże "S"

"32 Omdlenia" - reż. Andrzej Domalik - Teatr Polonia w Warszawie

Spektakl "32 omdlenia" z udziałem Krystyny Jandy, Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych tego roku w Toruniu.

Na deskach Teatru im. Horzycy warszawski Teatr Polonia wystąpi po raz pierwszy. Spektakl będzie można zobaczyć dwukrotnie: 27 i 28 kwietnia.

- Po długich staraniach jest mi niezmiernie milo zaprosić toruńską publiczność na to niecodzienne wydarzenie - mówi Janusz Lipiński z Impresariatu Artystycznego As/Toruń. - Spektakl "32 omdlenia" miał się odbyć tylko jeden raz - w niedzielę, 27 kwietnia, ale ze względu na duże zainteresowanie będzie go można zobaczyć również dzień później - w poniedziałek, 28 kwietnia.

W przedstawieniu warszawskiego Teatru Polonia, na które składają się trzy żarty sceniczne Antoniego Czechowa: "Niedźwiedź", "Oświadczyny" i "Historia zakulisowa", zobaczymy trzy gwiazdy: Krystynę Jandę oraz Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego.

- "32 omdlenia" w Teatrze Wilama Horzycy to dla mnie wydarzenie szczególne ze względu na znakomitą obsadę aktorską - mówi Janusz Lipiński. - Krystyna Janda często gości w Toruniu. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w monodramie "Danuta W", ale Jerzy Stuhr w naszym mieście był dwadzieścia lat temu. Z kolei Ignacy Gogolewski wystąpi po raz pierwszy. "32 omdlenia" to przedstawienie, które łączy fenomenalną triadę. Najważniejszą rolę odgrywa w nim słowo, o którym coraz częściej w teatrze się zapomina albo nie eksponuje w odpowiedni sposób.

- To spektakl, który w żartobliwej formie potwierdza mój styl uprawiania aktorstwa - mówi Jerzy Stuhr. - To teatr, w który wierzę, który uprawiałem całe życie, teatr słowa, stwarzania iluzji słowem. Teatr Polonia postanowił uhonorować ten typ aktorstwa, który reprezentuję, który kocha też pani Krystyna Janda, którego jednym z największych przedstawicieli jest pan Ignacy Gogolewski. Niech sobie tam młodzi robią swoje, a my tu robimy swoje. I też mamy pełne sale.

27 i 28 kwietnia w toruńskim teatrze czeka nas spotkanie ze sztuką przez duże "S". Spektakl jest gwarancją doskonałej zabawy. Zobaczyć na jednej scenie Krystynę Jandę, Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego to nie lada gratka dla miłośników teatru. Takie wydarzenie może się szybko nie powtórzyć, dlatego warto wziąć w nim udział.

Bilety kosztują 100 i 195 złotych. Więcej informacji można uzyskać w Teatrze im. Wilama Horzycy pod numerami telefonów: 56 622 55 97, 56 654 90 74, 56 622 30 70.

Paulina Błaszkiewicz
Nowości
16 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia