Spowiedź na antenie Radia Kraków

"Nienawidzę" - Marek Koterski - Radio Kraków

W czwartek o godz. 18.15 na antenie i w studiu Radia Kraków odbędzie się premiera słuchowiska "Nienawidzę" z Krzysztofem Globiszem.

Monodram zaprezentuje znany aktor Krzysztof Globisz. Reżyseruje Ewa Kutryś, a za radiową formę spektaklu odpowiada Ewa Ziembla. Słuchowisku towarzyszyć będzie oprawa dźwiękowa w wykonaniu piosenkarza i satyryka CeZika, który nie tylko przygotował muzykę do słuchowiska, ale także zaśpiewa - w duecie z Krzysztofem Globiszem.

Sztuka napisana przez Marka Koterskiego jest "monologiem z piosenkami". "Nienawidzę" - to słowo wielokrotnie

Krzysztof Globisz wcieli się w monodramie "Nienawidzę" w role dziennikarza radiowego i jego zdenerwowanych słuchaczy

powtarza się w tekście, wypowiadają je różne osoby. Dzwoniąc do radiowego programu, chcą odreagować swą złość i frustrację, wyżalić się albo zwyczajnie chcą tylko, aby ktoś ich wysłuchał. W role dzwoniących słuchaczy i dziennikarza-spowiednika wcieli się Krzysztof Globisz, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

- To rozmowa pracownika radia, do którego słuchacze kierują bolączki i pretensje. Postawieni zostaniemy wszyscy

w sytuacji, że to się dzieje tu i teraz - wyjaśnia reżyserka monodramu Ewa Kutryś, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Rytm całości nada Cezary Nowak, znany jako CeZik. Od 2009 roku opublikował w serwisie YouTube na kanałach "CeZik" oraz "KlejNuty" kilkadziesiąt filmów, w których wykonuje prześmiewcze wersje znanych przebojów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilka milionów razy. Łącznie materiały CeZika doczekały się ponad stu milionów odsłon.

Premiera słuchowiska z udziałem publiczności odbędzie się 20 lutego o godz. 18.15 w studiu im. Romany Bobrowskiej w siedzibie Radia Kraków. Transmisji monodramu będzie można posłuchać na antenie oraz obejrzeć w internecie na stronie www.radiokrakow.pl.

 

Paweł Gzyl
Polska Gazeta Krakowska
20 lutego 2014

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia