Sprytny swat znów w Gliwicach

"Cyrulik sewilski" - reż. Jacek Chmielnik - Gliwicki Teatr Muzyczny

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza 1 i 2 marca wszystkich wielbicieli opery komicznej na spektakl w reżyserii Jacka Chmielnika.

Miłości pięknej Rosiny i szlachetnego Almavivy staje na drodze Don Bartolo - opiekun dziewczyny, tyran i despota. Kochankowie nie obejdą się bez pomocy sprytnego Figara. Sewilski cyrulik, poza tą godną poszanowania profesją, trudni się, między innymi, swataniem zakochanych par. Dlatego właśnie jego talenty są tak przydatne w momencie, gdy trzeba wyprowadzić w pole Bartola. Sieć intryg zastawiona na zazdrośnika owocuje mnóstwem komicznych sytuacji, które, oczywiście poza wspaniałą muzyką, są największą zaletą "Cyrulika..." Dzieło Rossiniego to najlepsza opera komiczna, jaka kiedykolwiek powstała. Każdy fragment jej partytury skrzy dowcipem i wirtuozerią, stając się wspaniałym polem do popisu dla utalentowanych śpiewaków. Reżyserem gliwickiego spektaklu był Jacek Chmielnik - aktor i reżyser komediowy, znany chociażby z ról w filmach "Vabank" i "Kingsajz". Jego mistrzowska ręka sprawiła, że nasz "Cyrulik..." błyszczy pełnią barw swego niezaprzeczalnego komizmu.

Występują: Anita Maszczyk, Anna Wilczyńska, Witold Dewor, Krystian Krzeszowiak, Ireneusz Miczka, Jacek Ozimkowski, Ryszard Smęda, i in.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 40 minut (1 przerwa)

BILETY: od 21 do 36 zł

REZERWACJA I SPRZEDAŻ biletów: www.teatr.gliwice.pl

(-)
Materiał Teatru
11 lutego 2013
Portrety
Jacek Chmielnik

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia