Stacja Bajek w Gdyni

"O Jasiu, co po świecie wędrował" - reż. LubaTeatr Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna zaprasza najmłodszych, i tych nieco starszych widzów, 23 marca o godz. 12 i 14, na kolejny spektakl w ramach niedzielnych spotkań z teatrem.

9 marca w Teatrze Gdynia Główna ruszyła Stacja Bajek - prezentacja repertuarowych spektakli dla dzieci. W każdą niedzielę najmłodsi widzowie będą mogli spotkać się z bohaterami baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta, postaciami z opowiadania Tolkiena czy polskich baśni ludowych. Każde z przedstawień jest pieczołowicie przygotowanym, małym dziełem sztuki bazującym na dobrych tekstach literackich i tradycji, nieco już zapomnianego, teatru lalek.

23 marca zapraszamy na kolejny spektakl z tego cyklu: "O Jasiu, co po świecie wędrował" wg polskiej baśni ludowej

reżyseria: Luba Zarembińska

obsada: Luba Zarembińska, Tymon Bocian, Piotr Srebrowski

Teatr Stacja Szamocin

Spektakl opowiada o Jasiu, dzielnym rycerzu, który wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Ratuje uprowadzone królewny, zabija niebezpiecznego smoka, sprawia, że czarodziejska jabłoń znowu rodzi złote jabłka a zaklęta studnia odzyskuje życiodajną wodę. Nagrodą za jego trudy jest ręka królewny. Jaś, a właściwie już Jan poślubia ukochaną i - jak to w baśniach bywa - żyją długo i szczęśliwie. W przedstawieniu wykorzystano proste, wyraziste płócienne lalki i scenografię, wykonaną w pastelowych kolorach. Mała forma sceniczna pomaga aktorom skupić widzów na wartkiej akcji i pełnych humoru scenkach. W adaptacji zachwyca charakterystyczny język baśni ludowej i narracja, która pozwala poznać piękno języka polskiego.

Bilety w cenie 15 zł.

Rezerwacja:

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

(-)
Materiał Teatru
18 marca 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia