Stanąć na wielkiej scenie

XII Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi

Który początkujący artysta nie marzy o tym, by stanąć na wielkiej scenie... Pytanie to oczywiście retoryczne, ale fakt ten łączy się z odpowiedzialnością, często z wielką tremą i zdenerwowaniem, jednak zawsze pozostaje w pamięci na całe życie. Młodzi tancerze – absolwenci łódzkiej Szkoły baletowej im. Feliksa Parnella mierzą się z tym wyzwaniem każdego roku.

W swoich koncertach dyplomowych stają na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, tam, gdzie ich znakomici poprzednicy – a obecnie profesorowie, pedagodzy i starsi koledzy. To zobowiązuje, zwłaszcza gdy jest się absolwentem takiej szkoły, z takim patronem i takimi tradycjami, szkoły, której wychowankowie tańczą na wszystkich polskich scenach, a wielu nich – w znaczących zespołach baletowych Europy i świata.

Także w tym roku świeżo upieczeni artyści baletu zaprezentują swoje umiejętności w specjalnym Koncercie Dyplomowym na deskach naszego Teatru, by udowodnić również Państwu, że lata nauki i pracy nie poszły na marne, a w siebie wlać wiarę i nadzieję, że sceny baletowe stoją dla nich otworem. Będziemy trzymać kciuki, wierzymy, że Państwo także!

W programie koncertu: układy choreograficzne w technice tańca klasycznego, współczesnego, ludowego i charakterystycznego w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi. Zobaczymy uczniów klas I-III edukacji wczesnoszkolnej prowadzonych od czterech lat w formie eksperymentu pedagogicznego oraz uczniów klas I-IX szkoły baletowej, w tym wielu uczniów nagrodzonych stypendiami i nagrodami na międzynarodowych, ogólnopolskich konkursach baletowych.

7.03.2017, godz. 18:00
8.003. 2017, godz. 18:00

 

(-)
Materiał Opery
3 marca 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia