"Stańczyk" na inaugurację

18. Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona"

Zabrze ponownie zamieni się w teatralną mekkę, a wszystko za sprawą XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona", który odbędzie się tradycyjnie w Teatrze Nowym, w dniach 13-21 aździernika tego roku.


W ramach przeglądu zobaczymy kilkanaście najbardziej znaczących inscenizacji dramatu polskiego i obcego, powstałych nie później niż w roku 2017.

Będzie to 15 spektakli konkursowych oraz wiele wydarzeń towarzyszących, a wśród nich m.in. dyskusje po każdym spektaklu konkursowym, czy prezentacja gruzińskiego spektaklu "Dead cites" w wykonaniu Teatru w Poti. Festiwal zainaugurowany zostanie w piątek, 12 października, prezentacją spektaklu „Stańczyk. Musical" Teatru Rozrywki w Chorzowie.

O laur zwycięzcy powalczą m.in. spektakle Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Teatru Dramatycznego Miasta Warszawa, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatru Fredry w Gnieźnie, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Teatru Nowego w Zabrzu, Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i Fundacji Szafa Gra.

Przedstawienia prezentowane będą w dwóch miejscach: na scenie Teatru Nowego w Zabrzu oraz na scena Kameralnej w zabrzańskim Parku Hutniczym.

Magdalena Mikrut-Majeranek
Nasze Miasto Zabrze
9 października 2018

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia