Stanisław Kufluk w Podlaskiej

"Straszny dwór" - reż. Roberto Skolmowski - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej powraca "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki. Przedstawienie już w najbliższą niedzielę, 3 listopada. Na specjalne zaproszenie partię Miecznika zaśpiewa utalentowany baryton Stanisław Kufluk z Ukrainy.

Urodził się on i kształcił Iwano-Frankowsku na Ukrainie. Ma już na swoim koncie m.in. nagrodę główną na Międzynarodowym Konkursie Wokalistów "Sztuka XXI Stulecia" w Finlandii w 2006 roku. W 2011 roku zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Szczególny był rok ubiegły - Stanisław Kufluk (na zdjęciu) otrzymał Grand-Prix i I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu. Jest solistą Opery Krakowskiej i Opery Śląskiej w Bytomiu. Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie.

Widowisko inaugurowało działalność Opery i Filharmonii Podlaskiej we wrześniu 2012 roku i przygotowane zostało z wielką starannością i rozmachem. Dekoracje do "Strasznego dworu" przewozi dziewięć tirów. To w sumie około 300 kostiumów i tyle samo rekwizytów wykonanych z wielką pieczołowitością - przekonuje reżyser i dyrektor OiFP Roberto Skolmowski. Autorem scenografii i kostiumów jest znany scenograf prof. Paweł Dobrzycki.

Przed spektaklem Opera i Filharmonia Podlaska w specjalny sposób uczci pamięć pierwszego premiera III Rzeczypospolitej Tadeusza Mazowieckiego.

Kolejne przedstawienia "Strasznego dworu" 9 i 10 listopada o godzinie 19:00.

(-)
Materiał Teatru
1 listopada 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia