Start już w sobotę

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna została powołana przez 11 teatrów województwa zachodniopomorskiego. Poprzez wspólne działanie chcą one promować realizowane tu niezależne działania artystyczne i kulturalne, a także prowadzić wspólne działania edukacyjne.

Skupienie tak dużej liczby teatrów offowych, z których większość zaznaczyła już swoją obecność na kulturalnej mapie Polski zdobywając liczne nagrody na prestiżowych festiwalach, jest ewenementem na skalę kraju - pokazuje to, jak znaczący jest potencjał kulturotwórczy naszego regionu.

kanaKilkudziesięciu artystów, siedem działających aktywnie ośrodków teatralnych, sześć festiwali o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, realizowane cyklicznie, w ramach strategicznych programów projekty edukacyjne, międzynarodowe wymiany młodzieżowe, obecność wolontariuszy EVS z kilku różnych krajów Europy, a także z Azji i Stanów Zjednoczonych. Widzami organizowanych przez członków ZOT wydarzeń kulturalnych jest około 20 000 widzów, uczestniczy w nich około 1000 artystów z całego świata, rocznie realizowanych jest również około 10 premier teatralnych.

Konsolidacja tych grup (przy zachowaniu niezależności artystycznej) stanowi o sile tego środowiska i może zaowocować bardzo cennymi działaniami w dziedzinie kultury.

(-)
Mateiały organizatora
9 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia