Street Art Opera

Maciej KREDA Jurkiewicz - artysta, grafik

Znany szczeciński artysta tworzący grafitti, Kreda, stworzy specjalny mural na słupie Opery na Zamku. Mural będzie inspirowany spektaklem granym na scenie Opery, powstanie na słupie na al. Wojska Polskiego (przy pl. Zgody, niedaleko skrzyżowania z ul. Obrońców Stalingadu).

Zaczynamy w piątek, 3 listopada o 12.00. Malujemy dalej także w sobotę i niedzielę. Każdy może przyjść i śledzić etapy powstawania muralu. Zapraszamy!

Od 1996 roku zajmuje się malowaniem graffiti i szeroko pojętego street artu. Od dawna inspiruje się różnorodnością ludzkich twarzy i charakterów, które zabarwia własnym stylem. Jego prace stają się integralną częścią otoczenia, w którym egzystują. Na swoim koncie ma udział w wielu imprezach w całej Polsce, m.in. Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Bełchatowie i Lublinie.

Od 2002 r. współpracuje z ośrodkiem MONAR-u mieszczącym się w Babigoszczy, prowadząc warsztaty artystycznie z młodzieżą i udzielając się w licznych działaniach ośrodka (spektakle, koncerty, teledyski). Współpracuje również z Domem Kultury „Klub Skolwin", Uniwersytetem Szczecińskim i Polską Fundacją Przeciwdziałania Uzależnieniom prowadząc zajęcia artystyczne i tworząc wielkie obrazy na ścianach i płytach.

Magdalena Jagiełło-Kmieciak
Materiał Opery
2 listopada 2017

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...