Strefy kontaktu w kinie Nowe Horyzonty

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego

26 listopada [wtorek] o godz. 19.00 w sali nr 4 Kina Nowe Horyzonty rozpocznie się projekcja filmu Gila Kofmana ZŁODZIEJ PAMIĘCI. Film wybrali: Tomasz Hynek – reżyser spektaklu Pomarańczyk we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz autor sztuk i wykonawca roli tytułowej – Marek Kocot.

Po projekcji rozmowę z Tomaszem Hynkiem i Markiem Kocotem poprowadzi Olga Katafiasz, teatrolog i filmoznawca, wykładowca w krakowskiej PWST.

Po okazaniu biletu z kina można kupić bilet na spektakl Pomarańczyk 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia 2013 r. w promocyjnej cenie 17 zł.

Bohaterem spektaklu Pomarańczyk jest czterdziestokilkulatek o bardzo niskim poczuciu własnej wartości, który chcąc poczuć się Kimś, przywłaszcza sobie osobowość Majora, przywódcy Pomarańczowej Alternatywy. Lukas – bohater filmu Złodzieje Pamięci – jest kasjerem przy autostradzie, prowadzi monotonne i jałowe życie. Przypadkowe spotkanie z człowiekiem ocalałym z Holokaustu sprawia, że cierpienia Żydów w czasie II wojny światowej uznaje za własne i obsesyjnie splata to przekonanie ze swoim życiem w Ameryce.

"Obydwie te historie, każda na swój sposób – mówi Tomasz Hynek – to opowieści o braku tożsamości, o kradzieży tożsamości stamtąd, gdzie jest jej aż nadto. I o tym, że nie jest to sprawiedliwe...".

26.11. (wtorek), godz. 19:00, sala nr 4
Bilety w  Kinie Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław, kino@kinonh.pl, rezerwacje telefoniczne 71 78 66 566.

 

(-)
Materiał Teatru
22 listopada 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...