"strefy kontaktu" w kinie Nowe Horyzonty

projekcja filmu i rozmowy

26 listopada projekcja filmu Gila Kofmana "Złodziej "Pamięci". Film wybrali: Tomasz Hynek - reżyser spektaklu "Pomarańczyk" we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz autor sztuk i wykonawca roli tytułowej - Marek Kocot.

Po projekcji rozmowę z Tomaszem Hynkiem i Markiem Kocotem poprowadzi Olga Kataasz, teatrolog i filmoznawca, wykładowca w krakowskiej PWST.

wtw://strefy_kontaktu_nowe horyzonty

KOFMAN / HYNEK / KOCOT / KATAFIASZ

26.11. (wtorek), godz. 19:00, sala nr 4

BILETY W KINIE NOWE HORYZONTY, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław, kino@kinonh.pl <http://kino@kinonh.pl/> , rezerwacje telefoniczne 71 78 66 566.

Po okazaniu biletu z kina można kupić bilet na spektakl POMARAŃCZYK 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia 2013 r. w promocyjnej cenie 17 zł.

Bohaterem spektaklu POMARAŃCZYK jest czterdziestokilkulatek o bardzo niskim poczuciu własnej wartości, który chcąc poczuć się Kimś, przywłaszcza sobie osobowość Majora, przywódcy Pomarańczowej Alternatywy. Lukas - bohater filmu ZŁODZIEJ PAMIĘCI - jest kasjerem przy autostradzie, prowadzi monotonne i jałowe życie. Przypadkowe spotkanie z człowiekiem ocalałym z Holokaustu sprawia, że cierpienia Żydów w czasie II wojny światowej uznaje za własne i obsesyjnie splata to przekonanie ze swoim życiem w Ameryce.

"Obydwie te historie, każda na swój sposób - mówi Tomasz Hynek - to opowieści o braku tożsamości, o kradzieży tożsamości stamtąd, gdzie jest jej aż nadto. I o tym, że nie jest to sprawiedliwe...".

(-)
Materiał Teatru
21 listopada 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...