Striptiz po męsku

"Kogut w rosole" - reż. Marek Gierszał - Krakowski Teatr Scena STU

Spektakl "Kogut w rosole" jest historią siedmiu bezrobotnych mężczyzn, którzy nie mając pomysłu na życie zakładają grupę striptizerską

Słodko-gorzką komedię pt. "Kogut w rosole", która opowiada o męskiej przyjaźni i pokonywaniu własnych ograniczeń, będziemy mogli obejrzeć w czwartek na scenie teatru STU.

Spektakl, w reżyserii Marka Gierszała, będzie nową, teatralną odsłoną wielkiego, kinowego hitu sprzed lat pt. "Goło i wesoło". Dzięki przedstawieniu poznamy historię siedmiu bezrobotnych mężczyzn. Nie mają oni żadnego pomysłu na swoją przyszłość, a dodatkowo są zupełnie bez pieniędzy.

Zakładają więc grupę strip-tizerską. Ponieważ nie są ideałami męskiej urody, decydują, że w czasie swojego show będą rozbierać się do naga. Tyle że występowanie bez ubrania okazuje sie bardziej skomplikowane niż przypuszczali. Poza tym każdy z bohaterów boryka się ze swoimi problemami. Każdy ma swoje lęki i obawy.

Jednak występ grupy to szansa zmiany na lepsze. Panowie próbują więc za wszelką cenę opanować trudną sztukę publicznego rozbierania się. Początkowo robią to we własnym gronie, następnie podczas przesłuchania w jedynym z klubów. Co z tego wyniknie przekonamy się oglądając przedstawienie.

Wystąpią w nim Tomasz Schimscheiner (Dave), Rafa! Dziwisz (Larry), Michat Rydzewski (Mustafa), Maciej Jackowski (Gordon), Andrzej Róg (Spencer), Andrzej Deskur (Colin) oraz Szymon Kuśmider (Lewis). Scenografię i kostiumy do spektaklu zaprojektowała Hanna Sibilski.

Joanna Weryńska
Polska Gazeta Krakowska
2 października 2010

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...