Studencka premiera

"Idiota" - reż. Igor Gorzowski - Teatr Soho

8 stycznia w Teatrze Soho odbędzie się premiera studencka spektaklu "Idiota" w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

Przedstawienie wystawiane od października na praskiej scenie Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów.

Jeden ze spektakli ze styczniowego repertuaru został zarezerwowany specjalnie dla studentów warszawskich uczelni. Po przedstawieniu odbędzie się rozmowa z aktorami i reżyserem przedstawienia.

Bilety na spektakl w cenie 30 zł (po okazaniu legitymacji studenckiej). Uwaga!

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca: kasa@teatrsoho.pl

***

Reżyser zaadaptował słynną rosyjską powieść "Idiota" Fiodora Dostojewskiego komponując scenariusz przedstawienia z losów kilku postaci, a do głównej roli zaprosił Agatę Buzek.

- Tytułowa postać z powieści Dostojewskiego to raczej idea a nie człowiek z krwi i kości. Dlatego tak trudno znaleźć jej ekwiwalent sceniczny. Stąd decyzja obsadowa i rozpisanie postaci Myszkina na aktora i tancerza. Ten ostatni zabieg daje możliwość wejścia w dialog Myszkina z samym sobą. Główny bohater jest lustrem dla pozostałych postaci. Kontrastem dla ludzkich namiętności. Ta realizacje to chyba najtrudniejsze z zadań reżyserskich w mojej teatralnej biografii - mówi Igor Gorzkowski.

(-)
Materiał Teatru
8 stycznia 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...