Studencka premiera i koncert

Weekend z Ośrodkiem Teatralnym Kana

Zbliża się kolejny weekend z Ośrodkiem Teatralnym Kana. W tym tygodniu w ofercie studencka premiera "Projektu: Matka" i koncet zespołu Kristen.

Najnowsza produkcja Teatru KANA PROJEKT: MATKA spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez szczecińską publiczność - 3 i 4 września (piątek i sobota) zapraszamy na spektakle o godzinie 19.00, bilety dostępne w Piwnicy Kany (25/20 zł).

W piątek odbędzie się premiera studencka, co oznacza, że po okazaniu legitymacji studenckiej bilety będzie można kupić w cenie 15 zł.

W sobotę także zapraszamy na wyjątkowy koncert legendarnego zespołu KRISTEN, promujący nową, już siódmą płytę: "The secret map".

Pod koniec grudnia 2013 roku zespół Kristen spędził dwa dni w studiu, nagrywając na żywo partie instrumentalne 5 zupełnie nowych utworów, a które miały 9 miesięcy później stać się podstawą siódmego albumu zespołu - "The Secret Map".

W czasie sesji pojawił się niezobowiązująco stary znajomy zespołu - Maciej Bączyk (Robotobibok, Małe Instrumenty), którego gra na syntezatorze i fortepianie dodała muzyce Kristen kolejnego zaskakującego wymiaru. W trzech utworach forma była ustalona tylko w ogólnym zarysie. Po raz pierwszy w swojej historii Kristen podeszło tak swobodnie do nagrywania, szczególnie w otwierającym płytę tajemniczym "Upward, beyond the onstreaming, it mooned" i transowym "Endless happiness". Z drugiej strony pojawiają się tu też najbardziej przebojowe piosenki w historii Kristen, czyli no-wave-funkowe "Music will soothe me" i balladowe wręcz "The secret map". Ich frapująca produkcja (podobnie jak całego albumu) po raz pierwszy zbliża się do fizycznej wręcz instensywności, z jakiej znanej jest zespół na żywo. "The Secret Map" jest świadectwem dojrzałości zespołu, który rozwija się w różnych kierunkach i nie ogląda się wstecz. Kristen to osobne zjawisko, które trudno sklasyfikować.

Kristen to szczeciński zespół, który powstał w 1997 roku. Od tego czasu zespół nagrał siedem płyt i zagrał wiele koncertów, m.in. na Gdynia Summer Jazz Days, w Teatrze Rozmaitości przed Jimim Tenorem (koncert niedawno prezentowany przez telewizyjną Dwójkę), razem z Melt Bananą, Karate, Sweep The Leg Johnny, Deerhoof czy Chokebore. Obecnie w Kristen gra jeszcze Konrad Smoleński, basista poznańskiej Sixy.

(-)
Materiał Teatru
3 października 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...