Studencka reaktywacja

1. Festiwal Teatrów Studenckich START

W dniach 13-16 marca, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz Instytucie Teatralnym, w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu teatrów Studenckich "Start".

Festiwal Teatrów Studenckich "START" jest reaktywacją przestrzeni dla prezentacji twórczości ruchu studenckiego, który niegdyś silnie wpisywał się w krajobraz kulturalny całej Polski.

Na festiwalowych scenach zaprezentują się teatry z warszawskich uczelni. Spektakle będą oceniane przez jury złożone z legend studenckiego ruchu teatralnego m.in. Ewę Wójciak oraz Zdzisława Jaskułę - a najlepsza ze sztuk odbierze statuetkę Żaka. Oprócz spektakli tworzonych przez studentów, widzowie będą mieli również szansę zobaczyć "spektakl mistrzowski" w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia, który przyjedzie do Warszawy ze swoją najnowszą produkcją "Teczki".

Organizatorzy Festiwalu Teatrów Studenckich "Start" - Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Kulturalnych oraz Uniwersytet Warszawski - planują rozszerzenie imprezy w kolejnych latach o wybór spektakli studenckich z nieartystycznych uczelni wyższych z całej Polski.

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia