Sukces czy porażka

"OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia" - reż. Jakub Krofta - Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek rozpoczął próby do nowego przedstawienia „OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia" na podstawie tekstu Marii Wojtyszko i w reżyserii Jakuba Krofty. Pracy nad premierą będzie towarzyszył cykl krótkometrażowych filmów odsłaniających kulisy powstawania spektaklu, które publikowane będą w mediach społecznościowych na kanałach WTLu.

Wysił Paradygmat jest uczonym, który pracuje nad Wielką Teorią Wszystkiego. Głęboko wierzy w to, że każdą rzecz na tym świecie da się ulepszyć. Niestety jego własna córka Ojeja jest tego żywym zaprzeczeniem. Dziewczynka od lat bezskutecznie próbuje zdać do drugiej klasy. Ze zmartwienia serce Wysiła pęka. Dosłownie. Uczony omal nie umiera. Ojeja rozumiejąc, że to ona jest przyczyną trosk ojca, postanawia opuścić dom i udać się po pomoc do Wielkiego Medyka Wszemistrza. Wysił wie, że córka może sobie bez niego nie poradzić, dołącza więc do niej i wspólnie wyruszają na wyprawę aż do samej stolicy w nadziei, że Wszemistrz uleczy dziewczynkę.

Czy szalona eskapada ojca i córki przez lasy, miasta i bezludne wyspy, przez krainy krasnali, syren i piratów doprowadzi bohaterów do celu? I czy wpłynie na ich wzajemną relację?

„OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia" duetu Wojtyszko/Krofta to spektakl dla całej rodziny, rozgrywający się w baśniowej scenerii, ale dotykający spraw bliskich wszystkim rodzicom i dzieciom.

Przedstawienie stawia pytania o to, co nazywamy sukcesem a co porażką, czy jedyną drogą do szczęścia jest nieustanny rozwój i czy rzeczywiście wszystko da się ulepszyć.

Premiera przedstawienia planowana jest na 6 marca 2021 na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.

(-)
Materiał Teatru
19 stycznia 2021
Portrety
Jakub Krofta

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

„Bolero” Ravela i inne...
Maurice Béjart
Bolero i inne balety Mauricea Bejarta...