Sukcesywnie obala mit i obrasta w liczby

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Rośnie liczba osób chodzących na spektakle teatralne do Teatru Solskiego. W najbliższych dniach do Teatru zawita 150-tysięczny widz.

- Solski sukcesywnie obala mit i obrasta w liczby - mówi Karolina Białas z Biura Promocji i Organizacji Widowni. W poniedziałek, 3 marca, do teatru zawitał 40 tysięczny widz w sezonie 2013/2014.

Statystki pokazują, że w okresie trzech lat, w podobnym terminie liczba osób przychodzących na spektakle do Tarnowskiego Teatru wzrastała średnio o 5 tysięcy widzów rocznie. W 2012 roku było to 30 tysięcy, w 2013 roku 35 tysięcy widzów. W 2013 i w 2014 roku miesiąc luty stał się najbardziej "teatralnym" miesiącem - liczba osób odwiedzających przekroczyła 7 tysięcy a spektakle grano aż 43 razy. To wynik jakiego nie było w Solskim od 25 lat.

- Szanujemy każdego widza - to się nam wszystkim opłaca - mówi Krzysztof Bogusz - kierownik Biura Organizacji Widowni. - Wzrost liczby widzów to efekt systematycznego rozwoju sieci sprzedaży, oraz wprowadzanych nowych kanałów dystrybucji. Bilety do teatru można zakupić także online na stronie internetowej, a już w najbliższym czasie bezpośrednio przez telefon komórkowy. Staramy się również budować pozycję Teatru jako jednostki kultury o znaczeniu regionalnym. Biuro Promocji i Organizacji Widowni, cały czas się rozwija, obecnie bardzo dużo pracujemy w terenie oraz współpracujemy z różnego rodzaju instytucjami oraz organizacjami. Efektem tej pracy jest duża ilość widzów, którzy przyjeżdżają do Teatru Solskiego z odległych miejscowości. W tych działaniach Teatr wspierają oprócz tarnowskich instytucji i szkół, m.in. seniorzy z Gorlic i Dąbrowy Tarnowskiej, Domy Kultury z Rzezawy i Gnojnika oraz nauczyciele z Zakliczyna i Wojnicza.

(-)
Materiał Teatru
27 marca 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...