"Świat Garmanna" z niespodziankami

"Świat Garmana" - reż. Ewa Piotrowska

Teatr Baj zaprasza dzieci od 6. roku życia, które we wrześniu po raz pierwszy poszły do szkoły, na spektakl "ŚWIAT GARMANNA" - w najbliższą sobotę i niedzielę: 14 i 15 września 2013 r. o godz. 11:00.

Jest to przedstawienie specjalnie dla nich - pomaga oswoić lęki i obawy przed wychodzeniem w świat-poza-domem, zastanowić się nad trudnymi pytaniami, które pojawiają się, kiedy po raz pierwszy idą do szkoły, zapoznają się z rówieśnikami, spotykają na swojej drodze "nowych" dorosłych, nowe wyzwania.

Przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje dla młodych widzów, które będą odbywać się przed i po przedstawieniu pod hasłem "Świat Garmanna i mój świat": zabawy, quizy, spotkanie z bohaterami spektaklu.

Zaczynamy o godz. 10:15.

Mamy nadzieję, że zaplanowane działania "wokół spektaklu" pozwolą dzieciom lepiej poznać świat bohatera przedstawienia, ale przede wszystkim pomogą im odkryć swój własny świat - być może do świata Garmanna całkiem podobny?

Bohatera spektaklu - Garmanna, poznajemy w ostatni dzień wakacji, kiedy zbliża się chwila, w której po raz pierwszy pójdzie do szkoły, czyli w momencie przełomowym, gdy kończy się beztroskie dzieciństwo. Garmannowe widzenie świata zmienia się, w miarę jak chłopiec dorasta i poszerza się krąg jego doświadczeń. Możemy obserwować jego relacje z rówieśnikami, fascynujące w swej szczerości podejście Garmanna do Ciotek-Staruszek oraz śledzić rozwój jego przyjaźni z Panem Znaczkiem, w której życiowa mądrość, spokój i samotność starego człowieka spotyka się z ciekawością świata nieśmiałego chłopca.

Pod poniższym linkiem można zobaczyć trailer spektaklu:

http://www.youtube.com/watch?v=M7X6wNK-GQQ

Spektakl powstał na podstawie książek norweskiego pisarza i grafika - Stiana Hole. Dwie z książek o Garmannie : "Lato Garmanna" i "Ulica Garmanna", wydane w języku polskim przez Fundację Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych można zakupić za pośrednictwem strony www.fiso.org.pl.

(-)
Materiał Teatru
13 września 2013

Książka tygodnia

Opowieści
Wydawnictwo MG
Fiodor Dostojewski

Trailer tygodnia

(F) Paralele
Marek Zimakiewicz
„Paralele”, to inicjatywa Fundacji An...