Świat odkryć i wynalazków Profesora Rozumnego

Wanna Archimedesa" - reż. Krzysztof Jaślar - Teatr Rampa w Warszawie

Teatr Rampa przygotowuje w tym sezonie 3 premiery na swojej scenie Dziecięco-Młodzieżowej. Pierwsza już 7 września to produkcja Funadacji im. Ireny Kwiatkowskiej - spektakl edukacyjny "Wanna Archimedesa" wg scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Jaślara, z muzyką Krystyny Kwiatkowskiej. W roli głównej wystąpi Krzysztof Tyniec, a towarzyszyć mu będą - Dominika Łakomska, Dorota Osińska, Konrad Marszałek i Robert Kowalski (aktorzy Teatru Rampa) oraz Dorota Jarema i Monika Dryl.

Teatr Rampa poleca Państwu nową propozycję spektaklu muzycznego dla dzieci w od 7 lat. Będzie to"WANNA ARCHIMEDESA" produkcja Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej,
Projekt jest beneficjentem programu Edukacja Kulturalna MKiDN.

WANNA ARCHIMEDESA
czyli rozśpiewana edukacja na wesoło!
7 września godz. 17.00 premiera
20, 21 września godz. 17.00

W fantastyczny świat odkryć i wynalazków wprowadza swoich uczniów Profesor Rozumny – w tej roli występuje (gościnnie) znakomity aktor, znany z wielu filmów oraz programów telewizyjnych KRZYSZTOF TYNIEC, który nie waha się zanurkować w WANNIE, aby poznać głębiej prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać się z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Szykuje się zabawna lekcja w jakiej każdy chciałby wziąć udział. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli!
Wszystko to dzieje się w klasie - laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA. Wiedzę o wynalazkach ludzkości, które miały wpływ na rozwój nauki i cywilizacji znajdziecie w pełnych humoru tekstach poszczególnych piosenek, między innymi: "Nobel rock" - o odkryciu dynamitu i jego konsekwencjach, "Nauka
i przypadek"- o odkryciu Newtona i jego słynnym jabłku, „Wiek pary" - o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce i...wynalazku parowozu Szkota - Jamesa Watta.

Profesorowi Rozumnemu towarzyszy asystentka, magistra Potakiewicz - Dominika Łakomska (aktorka znana z wielu seriali telewizyjnych) oraz uczniowie: Prymuska (Michalina Brudnowska), Melepeta - Dorota Osińska (Finalistka „Voice of Poland"), Repetent (Robert Kowalski ), Lizus - (Konrad Marszałek), Ciotka Grawitacja (Dorota Jarema na zmianę z Moniką Dryll)
Treści zawarte w piosenkach poniesie pełna ekspresji muzyka w musicalowych aranżacjach. Temperaturę wrzenia osiągną też ekwilibrystyczne układy grupy akrobatyczno- tanecznej.
Spektaklom towarzyszyć będą konkursy z nagrodami i różne niespodzianki.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar; Muzyka: Krystyna Kwiatkowska
Scenografia: Joanna Kuś, Kostiumy: Bożena Ślaga; Choreografia: Inga Pilchowska

Zapraszamy dzieci i rodziców na widowisko muzyczne jakiego jeszcze nie było!

(-)
Materiał Teatru
27 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia