Święta nasza rodzicielka

„Spakowałam cię. Tak jak lubisz, mamo" to spektakl ukazujący możliwe relacje z mamą.

Kochaną, ale często idealizowaną przez nasze dziecięce oczy. Przecież nikt nie jest idealny, mama też, ale to dzieci, czyli każdy z nas przeżywa te skazy, często do końca życia.

Chyba nawet trudnej jest, gdy mamy już nie ma. Bo na kogo być złym? Jak kochać lub nienawidzić wtedy? Trwamy w kulcie świętej matki, o której źle mówić nie można. Święta nasza rodzicielka.

Pragniemy stanąć w prawdzie i powiedzieć coś o mamach. A tym samym o nas samych. Jaka matka, taka córka? Uchroń nas Panie.

Spójrz na mamę. Może ją znasz. Czy jest taka sama, jak Ty ją widzisz? Kochana mama. Tak? Spójrz na mamę. Znasz ją? Naprawdę dobrze? Dlaczego tak ją właśnie widzisz? Opowiedz mi proszę, kim ona jest? Albo coś o niej. Co lubi? Jesteś jak ona? Którą mamę wolisz? Jakie jest Twoje pierwsze prawdziwe wspomnienie z nią? Jaka ona jest naprawdę?

Izabela Makiel – A ja wolę moją mamę, sł. Agnieszka Osiecka, muz. Maria Jeżowska

Ewa Przybysz – Naszych matek maleńkie mieszkanka, sł. Wojciech Młynarski, muz. Janusz Stokłosa
Aleksandra Madej – Dla mamy, sł. I muz. Kortez
Roksana Ostojska – Na kulawej naszej barce, sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski Kamila Kamocka – Mamo moja, sł. I muz. Maciej Musiałowski
Sylwia Wysocka – Wybacz Mamasza, sł. Agnieszka Osiecka, muz. Przemysław Gintrowski Weronika Rekosz / Katarzyna Sut – Wariatka tańczy, sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski
Szymon Kuśmierczak – Pejzaż bez ciebie, sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski

Monologi:
Agata Curyło
Maja Kucharska
Gabriela Lachendro
Hubert Skonieczka
Eliza Sondaj
Laura Tomska
Paulina Zdancewicz
Głos z offu – Alina Chechelska

Premiera: 8 stycznia 2022 o godz. 19.00 na Scenie w Malarni

Spektakl powstał w oparciu o autorskie monologi Katarzyny Błaszczyńskiej oraz wybrane utwory Agnieszki Osieckiej, Korteza, Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory oraz Janusza Stokłosy i Wojciecha Młynarskiego.
Przedstawienie powstało we współpracy studentów Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego oraz studentów wokalistyki estradowej Akademii Muzycznej w Łodzi.

(-)
Materiał Teatru
23 grudnia 2021
Portrety
Marek Rachoń

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...