Święta w STU

Transmisje online i plany repertuarowe Teatru od 10 kwietnia

W okresie Świąt Wielkanocnych zapraszamy Państwa do uczestnictwa w transmisjach online znakomitych, archiwalnych spektakli Teatru STU. Tym razem zobaczyć będzie można mistrzowski monodram Jerzego Treli „Rozmowy z diabłem" oraz legendarny „Scenariusz dla trzech aktorów".

1.04 o godzinie 21.00 Rozmowy z diabłem

W Wielki Czwartek wieczorem zapraszamy do wysłuchania „Wielkiego kazania księdza Bernarda". Naszym kaznodzieją będzie Jerzy Trela, a autorem tego wciągającego i zabawnego kazania, przewrotnie nazwanego „Rozmowami z diabłem" jest Leszek Kołakowski.

Te nazwiska są gwarancją, że podczas tej godziny nie przyśniecie z nudów. Jerzy Trela jako charyzmatyczny ksiądz Bernard, skryty pod brązowym habitem, jest niczym wilk w owczej skórze. Prowadzi słuchacza jak zbłąkaną owieczkę na „zielone pastwiska", by za chwilę wyprowadzić na manowce. Duszpasterz czy szarlatan? Przygotujcie się na niespodziankę!
Transmisja online 1 kwietnia o godz. 21.00
https://www.youtube.com/watch?v=_N8JUj0M_RM

W Wielkanocny Poniedziałek zapraszany z kolei na jeden znajgłośniejszych i najbardziej legendarnych spektakli, jakie powstały na scenie STU. „Scenariusz dla trzech aktorów" to spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego napisany przez Bogusława Schaeffera dla Jana Peszka, Andrzeja Grabowskiego i Mikołaja Grabowskiego. Tematem sztuki jest niezwyczajna próba teatralna z udziałem trzech aktorów. Ukazane w  niej zostają ich prywatne konflikty, dyskusje artystyczne i spory dotyczące spraw zawodowych, teatralne pozy oraz prywatne, ukryte pragnienia. Spektakl miał swoją premierę 28 marca 1987 roku. Jego ogromna popularność sprawiła, że zadomowił się w repertuarze STU na 20 lat!
Czas trwania 85 min. Licencja Telewizja Polska S.A.
Transmisja online 5 kwietnia o 18.00
https://www.youtube.com/watch?v=fskD1cJZ-HM

Mając nadzieję, że prędko pożegnamy się z przyrostem zachorowań na Covid-19 i obowiązujące obostrzenia zostaną przez rząd poluzowane, planujemy powrócić do grania spektakli już od soboty 10 kwietnia.

Na chwilę obecną wracamy do grania od soboty, 10 kwietnia, spektaklem komediowym "O psychiatrach, psychologach i innych psycholach" z Tomaszem Schimscheinerem w roli głównej.

W repertuarze na kwiecień znajdą Państwo także:
monodram Jerzego Treli "Rozmowy z diabłem"
komedie "Kogut w rosole", "Kiedy sobie znowu umierała" i "Ci, co mnie niosą"
muzyczne spektakle z Beatą Rybotycką - "Judy Garland. Na końcu tęczy" i "Błękitne krewetki"
naszą najnowszą wielką premierę - "Trzy siostry" A. Czechowa w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Gorąco zapraszamy! Pełen repertuar, szczegóły odnośnie spektakli oraz odnośniki do zakupu biletów znajdą Państwo tutaj:https://www.scenastu.pl/repertuar/all

 

Magdalena Jamka-Sułkowska
Teatr Scena STU
29 marca 2021

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...