Święto ludzi sceny

50. Międzynarodowy Dzień Teatru - Gniezno

W sobotę 26 marca ludzie sceny będą świętować w Gnieźnie. W niedzielę artyści poznańscy otrzymają "Białe Bzy". Gnieźnieńska premiera inauguruje 65-lecie istnienia Teatru im. Aleksandra Fredry i 20-lecie dyrekcji Tomasza Szymańskiego. Z tej okazji teatr zaprasza na premierę jubilata "Gelsomino w Krainie Kłamczuchów"

Tytułowy bohater spektaklu obdarzony potężnym głosem, marzy o tym, aby zostać śpiewakiem. Posądzany w rodzinnych stronach o czary, postanawia szukać szczęścia gdzie indziej i wyrusza w świat. Trafia do Kraju Kłamczuchów, w którym panują dziwne porządki - żeby kupić chleb, trzeba poprosić w sklepie o atrament, żeby za niego zapłacić trzeba mieć fałszywe pieniądze, a żeby osiągnąć sukces, należy robić wszystko jak najgorzej. Zdumiony chłopiec próbuje odnaleźć się w wywróconym na opak świecie a przy tym poznać autorów całego zamieszania. W niedzielę podczas koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który poprowadzą Agata Młynarska i Daniel Kustosik, zostaną wręczone nagrody plebiscytu publiczności "Biały Bez". "Biały Bez" w kategorii aktor zdobył Marcin Ryl-Krystianowski z Teatr u Animacji w Poznaniu, a wyróżnienie - Michał Kaleta z Teatru Polskiego. W kategorii tancerz "Biały Bez" otrzyma Dominik Muśko z Teatru Wielkiego a wyróżnienie

Łukasz Kaczmarek z Teatru Muzycznego. W kategorii śpiewaczka nagrodę otrzyma Karolina Garlińska-Ferenc, a wyróżnienie Anna Lasota - obie z Teatru Muzycznego. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowanych zostanie 8 "Złotych zaproszeń" na jeden wybrany spektakl w każdym z teatrów biorących udział w plebiscycie.

GELSOMINO W KRAINIE KŁAMCZUCHÓW

Teatr Aleksandra Fredry w Gnieźnie, ul. Mickiewicza 9
sobota 26.03, godzina 18,
bilety wyprzedane

KONCERT BIAŁY BEZ

Teatr Muzyczny (ul. Niezłomnych 1)
niedziela 27.03, godzina 17
bilety: 38-45 zł

Stefan Drajewski
Polska Głos Wielkopolski
26 marca 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia