Świniak i Prosiak znów na afiszu

"Disco pigs" - reż. Karolina Maciejaszek - Stowarzyszenie Teatr Rawa w Katowicach

Po kilkumiesięcznej przerwie na scenę Teatru Gry i Ludzie w Katowicach powraca spektakl Teatru Rawa "Disco pigs". Jedyny pokaz na Śląsku przed wakacjami odbędzie się 6 czerwca o godz. 18.

"Na początku Świniak i Prosiak zawitali właśnie tutaj" - właśnie tutaj w pięknej, unikalnej przestrzeni opuszczonego dworca, w którym mieści się Teatr Gry i Ludzie miała miejsce premiera spektaklu. To miejsce magiczne. Pełne nieoczywistego uroku i absolutnie niszowe, choć od katowickiego Spodka dzieli je tylko 5 minut jazdy.

Spektakl "Disco pigs" w reżyserii Karoliny Maciejaszek to opowieść o dziewczynie i chłopaku, których łączy niezwykła przyjaźń i braterstwo dusz. To dwie wyraziste osobowości, które nie chcą wtopić się w przygnębiający pejzaż swojego miasta. Dlatego uciekają w swój zamknięty, fikcyjny, wyobrażony świat i w nieustającą zabawę. Dlatego wciąż chcą obchodzić siedemnaste urodziny. Są jak Bonnie i Clyde. Król i królowa miasta Świnicy - Świniak i Prosiak.

Grają: Anna Konieczna i Grzegorz Sowa.

Spektakl prezentowany był w ramach Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" w Zabrzu. Po katowickim pokazie będzie go można również zobaczyć na Festiwalu M-Teatr w Koszalinie oraz Festiwalu Słodko-Gorzki w Lublinie. Przedstawienie 6 czerwca w Teatrze Gry i Ludzie to ostatnia szansa, by obejrzeć go na Śląsku w tym sezonie.

Bilety w cenie 20/15 zł do kupienia w Teatrze Gry i Ludzie na godzinę przed spektaklem.

(-)
Materiał Teatru
6 czerwca 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...