Sylwester u Solskiego

"Piękna Lucynda" - reż. Ewelina Pietrowiak - Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

W tym wyjątkowym dniu wystawiony zostanie komediowy hit dużej sceny Teatru Solskiego "Piękna Lucynda". Tryskający komizmem i dowcipem pastisz błahej i naszpikowanej morałami komedyjki obyczajowej "Natręci" Józefa Bielawskiego.

Autor tekstu Marian Hemar, obdarzony wyjątkowym talentem językowym satyryk, tłumacz i poeta, zaprasza widzów do arystokratycznego świata XVIII-wiecznej Warszawy. Młoda wdowa Lucynda ma dwóch adoratorów- podupadającego finansowo Hrabiego Adama oraz bogatego Magnata Faworskiego. Mężczyźni starają się o rękę Lucyndy, prześcigają się w uwodzeniu jej i obdarzają licznymi podarunkami. Którego z panów poślubi Lucynda?

Błyskotliwe piosenki i pełna humoru fabuła, wyraziste postaci i nowoczesna oprawa muzyczna oraz wizualna pomogą widzom w podróży z XXI wieku w rzeczywistość arystokratycznych intryg to doskonała propozycja na ten wieczór.

Druga część wieczoru to spotkanie, zatytułowane "Muzyczne prezenty na Nowy Rok", będzie miłao charakter koncertu sylwestrowo-noworocznego z udziałem międzynarodowych artystów. Jego organizacją zajmie się Impresariat "Inter-Art", którym kierują: Teresa Kaban-Błażej i Henryk Błażej, a współorganizatorami są: Teatr im. L. Solskiego i Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

W programie sylwestrowego koncertu znajdą się m.in. popularne arie z oper W.A. Mozarta, S.Moniuszki, G.Bizeta, P.Czajkowskiego a także arie z operetek, piosenki z musicali oraz kolęd i pastorałek. Będzie to swoistego rodzaju muzyczny cocktail, w którym artyści występować będą solo, w duetach, triach oraz innych zestawieniach. Koncert okraszą komentarzem Teresa Kaban-Błażej oraz Henryk Błażej. Wystąpią: Irena Berchowska - sopran, Tomasz Mecinski - wiolonczela, Jerzy Fomenko - fortepian, Andrzej Stecki - tenor, Igor Kramer - skrzypce, Karel Novotny - multiinstrumentalista. Koncert "Muzyczne prezenty na Nowy Rok" rozpocznie się o godz. 20.30 i trwać będzie, z przerwami na catering i szampana, do godz. 1 Nowego, 2014 Roku.

Bilety na spektakl sylwestrowy w teatrze, w cenie 45 zł (bilety grupowe 40 zł - dla grup powyżej 4 osób - dostępne w kasie już od 25 października), a na koncert "Muzyczne prezenty na Nowy Rok" (bilety 80 zł - dostępne w kasie od 26 listopada).

Będzie choinka, świąteczna atmosfera, szampan i sztuka teatralna. Całkiem sympatyczna perspektywa wejścia w Nowy Rok.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne - tel. 14 688 32 87. Bilety na spektakl można również zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/piekna-lucynda-1380812526.

(-)
Materiał Teatru
27 listopada 2013

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...