Sylwester w Operze

"Traviata" - reż. Roberto Skolmowski - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Około 800 osób spędzi ten wyjątkowy sylwestrowy wieczór w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. O godzinie 20:30 na wielbicieli muzyki czekać będzie Violetta w otoczeniu karnawałowych tańców i zabawy. Na tle karnawałowego szaleństwa rozgrywa się bowiem opera Giuseppe Verdiego „Traviata”. To opowieść o niespełnionej miłości, samotności wśród rozbawionego tłumu. Barwną i symboliczną scenografię przygotował Paweł Dobrzycki. „Traviatę” wyreżyserował Roberto Skolmowski.

Partię Violetty „wyśpiewa" znakomita Iwona Sobotka, która uwiodła pełnym emocji głosem widzów premierowego spektaklu (20 grudnia). W rolę zakochanego w niej Alfreda wcieli się Sang Jun Lee – koreański tenor, który kształcił się na Uniwersytecie w Yonsei, później kontynuował edukację we Włoszech. Artysta jest laureatem międzynarodowych konkursów (został uhonorowany m.in. pierwszą nagrodą w konkursie Città di Ferrara). Występował na deskach wielu teatrów, głównie we Włoszech. W Polsce związany jest z Teatrem Wielkim im. S. Moniuszki w Poznaniu.

Widzowie przywitają wspólnie z artystami Nowy Rok. Część publiczności bawić się będzie dalej na niepowtarzalnym balu w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Dorota Sawicka
Materiał Opery
1 stycznia 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia