Synergia niezwykłości

Festiwal Wyobraźni Muzycznej mYear 2018

16 marca 2018 roku (piątek) o godz. 12:15 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbędzie się uroczysta inauguracja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear 2018.

Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu po raz kolejny organizuje święto pasjonatów kształcenia słuchu muzycznego. Wydarzenie to tradycyjnie adresujemy do uczniów, studentów, doktorantów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych zagadnieniami teorii muzyki. Festiwalowe działania dotyczyć będą umiejętności praktycznego wykorzystywania wiedzy i słuchu w sposób nieszablonowy, inspirujący do twórczych przemyśleń. Niezmiennie podkreślamy, że nie bez powodu odnosimy się w nazwie festiwalu do wyobraźni, niezbędnego atrybutu działań artystycznych.

W tegorocznych zmaganiach konkursowych bierze udział ponad 70-ciu uczestników, w tym rekordowa ilość uczniów ze szkół muzycznych z całego kraju. Dodatkowo podobna liczba festiwalowych gości, głównie nauczycieli i absolwentów uczelni, zgłosiła swój udział w charakterze obserwatorów i słuchaczy wykładów. Festiwal Wyobraźni Muzycznej mYear 2018 zapowiada się zatem spektakularnie – zarówno pod względem frekwencji, jak i emocji oraz różnorodności zadań.

Po arkuszu jednego dzieła, ścieżce słuchowej, zadaniach komputerowych, nagraniach solfeżowych, zagadkach filmowych i warsztatach kreatywności muzycznej – wyłonionych zostanie kilkoro finalistów konkursu. Jednak zakończenie Festiwalu nie będzie należało tylko do laureatów.

Wszyscy, niezależnie od wieku, osiągnięć i dotychczasowego zaangażowania (a więc także goście, obserwatorzy, nauczyciele), będą mogli wziąć udział w zespołowej grze miejskiej, kiedy łącząc się w grupy, staną przed ostatnimi zadaniami wykorzystującymi słuch i wyobraźnię. A zatem atrakcji nie zabraknie!

Kształcenie słuchu INACZEJ!

mYear to wydarzenie bezprecedensowe w tradycji szkolnictwa muzycznego. Adresujemy je do wszystkich zainteresowanych kształceniem umiejętności praktycznego wykorzystywania słuchu muzycznego, wiedzy i muzycznej wyobraźni - w sposób nieszablonowy, pobudzający kreatywność, inspirujący do twórczych przemyśleń.

SPOTKANIE chcących usłyszeć WIĘCEJ!

W poprzednich edycjach mYear organizowanych we wrocławskiej uczelni (2012-2016) Festiwal odwiedziło łącznie ponad 600 uczniów, studentów i nauczycieli , którzy wzięli udział w otwartych festiwalowych zadaniach, dyskusjach, nowych formach ćwiczeń, a nawet grach edukacyjnych. Zapraszamy 16-18 marca 2018 - także tym razem atrakcji nie zabraknie!

INSPIRACJE

Rozmaite zadania słuchowe, które "narodziły się" podczas mYear, inspirują do własnych słuchowych i dydaktycznych poszukiwań. Cieszy nas, gdy dowiadujemy się o kolejnych "Arkuszach jednego dzieła", "Ścieżkach słuchowych" , "Testerach-przesterach", czy "Dźwiękowych grach terenowych" powstających po mYear.

WARTO tu być!

Uczestnicy, którzy decydują się na rozwiązywanie zadań w trybie konkursowym, zdobywają cenne nagrody. Nauczyciele podczas każdego mYear mogą wysłuchać wykładów poświęconych słuchowi muzycznemu oraz wziąć udział w części zadań.

Pnij się W GÓRĘ!

Synergia niezwykłości! Wielu uczestników odwiedza mYear co dwa lata. Pokonują kolejne szczyty własnych umiejętności, uczą się postrzegać muzykę twórczo, w kontekstach. Dźwięki i zadania, które początkowo wydają się wyzwaniem, z czasem stają się częścią muzycznej pasji - słuchania świata najpełniej jak się da!

Od NAUKI do NAUCZANIA

Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii wrocławskiej uczelni, z którego wywodzi się kadra dydaktyczna przygotowująca Festiwal, jest obecnie najwyżej ocenionym wydziałem tego typu (sklasyfikowany w kategorii A+). To zobowiązuje!

 

(-)
Materiał organizatora
19 marca 2018

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia