Szalona i widowiskowa

„Jak zostałam wiedźmą" -aut. Dorota Masłowska - reż. Michał Derlatka - Teatr Powszechny w Radomiu

Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczyna kolejny sezon artystyczny. Pierwsza premiera już 15 września na Dużej Scenie! Współczesna baśń o świecie pełnym elektronicznych zabawek, o ciągłym dążeniu do „więcej i więcej" autorstwa Doroty Masłowskiej w szalonej i widowiskowej inscenizacji Michała Derlatki.

„Jak zostałam wiedźmą" Doroty Masłowskiej, najgłośniejszej autorki młodego pokolenia, to opowieść o bitwie dobra ze złem w coraz bardziej zwariowanym świecie mobilnych urządzeń, sztucznych pragnień.

To baśń o walce, jaką toczymy przede wszystkim z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów i wirtualnych emocji.

Opowieść przepełniona jest dowcipem i napisana nowoczesnym językiem, który przemawia nie tylko do młodszej, ale również do tej starszej części widowni. To spektakl dla całej rodziny, gdzie być może każdy znajdzie swoje odbicie?

Przedstawienie reżyseruje Michał Derlatka, ceniony twórca repertuaru dla dzieci i młodzieży, którego produkcje cechują nowatorskie środki inscenizacyjne. W „Jak zostałam wiedźmą" wraz ze scenografem Michałem Draczem wykreowali fascynujący świat, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zapraszamy: 15, 16, 17 września godz. 18.00 oraz 10, 11, 12 października godz. 11.00, Duża Scena

„Jak zostałam wiedźmą" - utwór literacki (C) Dorota Masłowska/Syndykat Autorów - Agencja Literacka i Scenariuszowa, 2023.

Anna Pietruszka
Teatr Powszechny w Radomiu
8 września 2023
Portrety
Michał Derlatka

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia