Szalone jest życie staruszki

"Rodzina Addamsów" - reż. Jacek Mikołajczyk - Teatr Muzyczny w Gliwicach

Mama Gomeza, teściowa Morticii, babcia Wednesday i Pugsleya. Poza tym: czarownica, kucharka, wróżbiarka i alchemiczka. Ponoć potrafi latać na miotle. Babcia Addams to osoba o wielu obliczach. A wszystkie, choć szkaradne, są nieodmiennie sympatyczne.

No tak, trzeba to uczciwie przyznać: urodą babcia nie grzeszy. Jak na prawdziwą czarownicę przystało, ma skołtunioną burzę siwych włosów, nader skromne uzębienie, a suknię – jak to się mawia – „plugawą". Do tego jeszcze, zwykła nosić jedyny w swoim rodzaju, obszerny i postrzępiony kapelusz. Czarny, jakżeby inaczej!

Babcia Addams większość czasu spędza w kuchni, przyrządzając na zmianę posiłki dla rodziny i magiczne eliksiry. Często w tym samym kotle. Jako że jest osobą niezmiernie roztrzepaną, wyniki tych działań bywają zaskakująco-wyskakujące... Poza tym to dusza człowiek. Bardzo kocha swoje wnuki i jest dla nich zawsze pomocną babcią. Zakochuje się też w młodych, przystojnych mężczyznach – ale o tym sza! (w końcu każdy ma swoje słabości) Mama Gomeza jest zwariowaną, pełną dziwacznych pomysłów staruszką, której łatwowierny i dość chwiejny charakter często bywa przyczyną rodzinnych kłopotów...

Postać babci to niewątpliwie wdzięczny aktorski materiał. W ekranizacjach przygód rodziny Addamsów w roli tej wystąpiły: Marie Blake (amerykański serial telewizyjny z lat 1964-66), Judith Malina (film „Rodzina Addamsów" z 1991 roku) oraz Carol Kane (film „Rodzina Addamsów 2" z 1993 roku). Jackie Hoffman – aktorka o niezwykle ekspresyjnej mimice twarzy i szerokim uśmiechu – wcieliła się w teatralną postać babci w broadwayowskim musicalu „The Addams Family". Niespełna pięć lat później, w tej samej roli na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego stanie Katarzyna Wysłucha. I nieźle zamiesza w teatralnym kotle!

(cdn.)

Wszystkie odcinki cyklu "Nazywam się Addams" m.in. na nowym profilu GTM: www.gliwickiteatrmuzyczny.blog.pl

RODZINA ADDAMSÓW w Gliwickim Teatrze Muzycznym!
Polska prapremiera – 13 marca 2015 roku

Na spektakle zapraszamy do 29 marca oraz od 7 do 10 maja 2015 r. - Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl

BILETY do nabycia ON-LINE: www.teatr.gliwice.pl oraz w kasach biletowych GTM i Kina Amok

(-)
Materiał Teatru
10 marca 2015

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia