Szansa dla młodych i literacko uzdolnionych

2. "Śląski Shakespeare"

Ogłoszono nabór do 2. edycji ogólopolskiego konkursu literackiego "Śląski Shakespeare". Jest on skierowany do młodych ludzi, którzy piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne. Na najlepszych czekają nagrody w wys. od 500 do 2 tys. zł.

Nabór do drugiej edycji ogłosiła w poniedziałek Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego z Katowic. "Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, do której zgłosiło się ok. 60 młodych ludzi postanowiliśmy wpisać to wydarzenie w kulturalny kalendarz Katowic" - poinformowała PAP prezes Fundacji Anna Dobrowolska.

Konkurs jest skierowany do osób, które ukończyły 16 lat i mają niewielkie szanse by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Warunkiem jest, aby zgłoszony tekst nie był nigdzie publikowany.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: poezja oraz dramat. W każdej z nich przewidziano nagrody - po 2 tys. zł dla zwycięzców, po 1 tys. zł za drugie miejsce i po 500 zł za trzecią lokatę. Organizatorzy zapowiadają także nagrody rzeczowe.

"Najistotniejszy jest fakt, że zwycięzcy będą mieć zapewnioną pomoc w promocji swojej twórczości w czasie spotkań poetyckich, czy też realizacji przedstawień teatralnych powstałych na podstawie zwycięskich scenariuszy" - poinformowała Fundacja.

Utwory można nadsyłać do 5 lutego; regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie www.fundacjamlodzitworcy.pl.

(-)
(PAP)
9 stycznia 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia