"Szkice..." na Festiwalu

"Nic. Szkice do Króla Leara" - reż. Marcin Herich - Teatr A Part w Katowicach

Dziś na XXIV Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part spektakl gospodarzy. "Nic. Szkice do Króla Leara" w reż. Marcina Hericha, to drugi, po powstałych 7 lat wcześniej "Szkicach o Ofelii", cykl scenicznych "szkiców szekspirowskich" Teatru A Part.

Spektakl skupia się na psychologicznych i emocjonalnych wątkach "Króla Leara": relacjach córek z mężczyznami, w tym - zwłaszcza - z ojcem oraz relacjach córek między sobą. W przedstawieniu uwydatniony zostaje także zawarty w "Królu Learze" paradoks nihilizmu. Pod względem formy spektakl ma strukturę reżyserskiego szkicownika.

Reżyser daje w nim upust zamiłowaniu do geometrii: układy sceniczne spektaklu zdają się być kreślone i szkicowane na oczach widzów. W efekcie powstają żywe rysunki łączące figuratywność z abstrakcją geometryczną. Przedstawienie podporządkowane jest muzycznej partyturze.

W spektaklu wykorzystano cykl nigdy wcześniej nie publikowanych kompozycji zmarłego przed pięcioma laty katowickiego artysty Piotra Szmitke pod tytułem "17 miniatur na orkiestrę".

___

12 czerwca (wtorek), 18:00 i 20:00 (info i rezerwacje: nicszkice@wp.pl)

Bilety w cenie 35 zł. Limitowana liczba miejsc. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji. Przedstawienie dla widzów dorosłych.

(-)
Materiał Teatru
13 czerwca 2018
Portrety
Marcin Herich

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia