Szósta premiera

"Kwartet" - reż. Edward Wojtaszek - Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Zapraszamy na szóstą premierę bieżącego sezonu – „Kwartet” Ronalda Harwooda w reż. Edwarda Wojtaszka – która odbędzie się 10 maja 2015 r. o godz. 19.00 (Duża Scena).

Kwartet to sztuka, w której pierwsze, nomen omen, skrzypce grają soliści operowi, spędzający jesień życia w luksusowym domu pogodnej starości dla muzyków. Spokojne życie rubasznego Wilfa, dystyngowanego Rega i dobrodusznej Cissy burzy nieoczekiwane pojawienie się byłej żony Rega, divy operowej Jean Horton. Nie dość, że psuje ich relacje, to jeszcze krzyżuje plany, ponieważ nie chce wziąć udziału w obowiązkowym występie – kwartecie z Rigoletta Verdiego, w którym cała czwórka święciła swego czasu triumfy. Przygotowania do ostatniego wspólnego koncertu stają dla emerytowanych śpiewaków pretekstem zarówno do wspominania lat świetności i poplątanego życia osobistego, jak i ukazania życia artystów, pełnego tak sukcesów w blaskach fleszy, jak i porażek w gorzkiej samotności.

Autorem Kwartetu jest Roland Harwood, jeden z najpopularniejszych autorów brytyjskich, znany dramaturg i scenarzysta, autor m.in. Garderobianego oraz scenariusza do oscarowego filmu Pianista w reżyserii Romana Polańskiego.

(-)
Materiał Teatru
1 maja 2015

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia