Sztuka dla seniorów

"Czy umiesz gwizdać, Johanno?" - reż. Beata Chorążykiewicz - Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

W Teatrze im. Juliusza Osterwy trwają ostatnie przygotowania do spektaklu, który powstaje specjalnie z myślą o seniorach i finalnie zostanie zaprezentowany mieszkańcom domów opieki społecznej.

"Czy umiesz gwizdać, Johanno?" napisał Ulf Stark, jeden z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów, który z właściwym sobie humorem oraz świeżością porusza tematy trudne i ważne. Reżyserką spektaklu jest Beata Chorążykiewicz, muzykę stworzył Marek Zalewski, a kostiumy i scenografię zaprojektowała Natalia Kołodziej.

"Czy umiesz gwizdać, Johanno?" jest opowieścią o przyjaźni i relacji pomiędzy przedstawicielami dwóch pokoleń, o tym co jest cenne i ważne w życiu, a także trudne do oswojenia i jednocześnie nieuniknione. Berra i Uffe to dwaj mali, rezolutni przyjaciele. Berra zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzajudziadka. Uffe postanawia pomóc koledze i zabiera go do domu opieki społecznej, gdzie pierwszą osobą, którą spotykają chłopcy jest starszy pan o imieniu Nils. W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech.

W spektaklu, obok Michała Anioła, wystąpi dwóch chłopców, uczniów szkoły podstawowej - Wiktor Grzegory i Franciszek Nędza (odtwórcy tytułowej roli Małego Księcia w spektaklu Cezarego Domagały). Spektakl powstaje w ramach projektu "Młodzież kulturalnie dla seniorów", który otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym tygodniu zostanie zaprezentowany w czterech domach opieki społecznej na terenie województwa lubuskiego:

- 12 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej w Tursku
- 13 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie
- 14 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wlkp.
- 15 grudnia godz. 10.30 Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim

(-)
Materiał Teatru
11 grudnia 2017

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...